Gönderilmemiş Mektuplar filminin çekim ve yayın ayrıntıları araştırılmaya devam ediyor. Gönderilmemiş Mektuplar filmi nerede çekildi, Gönderilmemiş Mektuplar filmi ne zaman çekildi, Gönderilmemiş Mektuplar filmi oyuncuları isimleri nedir, Gönderilmemiş Mektuplar filmi konusu ne sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmde, yirmi yıl önce kasabasından kaçmak zorunda kalan Cem, ölürken babasının yanında olmak için kasabasına geri dönüyor. Cem, Aşkı Gülfem ile karşılaşıyor ve eski mektuplar ortaya çıkıyor.

Gönderilmemiş Mektuplar filminin başrollerini Türkay Şoray ile Kadir İnanır paylaşıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Aytaç Arman, Suna Selen, Levent Yüksel, Oya Aydonat, Tunca Yönder, Necati Bilgiç, Mehmet Akan, Hikmet Karagöz, Salih Kalyon ve Rojda Demirer rol alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda, aynı zamanda senaryosunu da yazan Yusuf Kurçenli oturuyor. Yapımcısı Nesteren Davutoğlu olan filmin müziklerini usta müzisyen Attila Özdemiroğlu hazırladı. Film 1 saat 30 dakika editorbet sürüyor. Gönderilmemiş Mektuplar filminin çekildiği yer, çekim yeri, kaç yılında çekildi, oyuncu kadrosu karakterleri ve hikayesi sorularının yanıtları haberimizde yer alıyor.

Gönderilmemiş Mektuplar filmi ne zaman çekildi?

Gönderilmemiş Mektuplar filmi 2002 yılında çekildi. Film 28 Mart 2003 tarihinde sinemalarda gösterime girdi. Vizyonda kaldığı süre boyunca 371 bin 641 kişi tarafından izlendi ve 1 milyon 585 bin 524 TL hasılat elde etti.

Gönderilmemiş Mektuplar filmi nerede çekildi?

Gönderilmemiş Mektuplar filmi Bartın Amasra’da çekildi. Filmin çekimleri için Bartın’ın turistik ilçesi olan doğa harikası Amasra’da ve çevresinde çekim setleri kuruldu. Çekimler tamamlandıktan sonra sinemalarda gösterime giren film birçok festivalden de ödülle döndü. Film, 40. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Aytaç Arman), 22. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu (Suna Selen) ödüllerini editorbet giriş aldı. Ayrıca 11. ÇASOD Ödülleri’nde Umut Veren Kadın Oyuncu Ödülü (Rojda Demirer) ve 2. Köyceğiz Ulusal Altın Aslan Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülünü aldı.

Gönderilmemiş Mektuplar filmi konusu ne?

Filmde, Cem babasını ölmeden görebilmek için 20 yıl aradan sonra Amerika’dan Amasra’ya geliyor ancak geldiğinde cenaze eviyle karşılaşıyor. Daha sonra gençlik aşkı Gülfem’i buluyor fakat aradan geçen yıllar onun da hayatında bir çok şeyi değiştirmiş oluyor. Yıllar önce Gülfem’e yazılmış ve gönderilmemiş mektuplar gün yüzüne çıkıyor.

Gönderilmemiş Mektuplar filmi oyuncuları isimleri

  • Kadir İnanır - Cem
  • Türkan Şoray - Gülfem
  • Aytaç Arman - Ali
  • Suna Selen - Elmas
  • Levent Yüksel
  • Oya Aydonat - Münevver
  • Tunca Yönder - Yusuf
  • Necati Bilgiç - Nuri
  • Rojda Demirer

Gönderilmemiş Mektuplar filminin oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler var; Mehmet Akan, Hikmet Karagöz, Salih Kalyon, Barış Çakmak, Yılmaz Uyar, Engin Günay, Zeliha Sürücü, Şahin Özdemir, Ali Salim Yaşar ve Melike Demirağ.