Gönül Yarası filminin çekim ve yayın detayları araştırılıyor. Gönül Yarası filmi nerede çekildi, Gönül Yarası filmi hangi köyde çekildi, Gönül Yarası filmi ne zaman çekildi, Gönül Yarası filmi kaç yılında çekildi, Gönül Yarası filmi oyuncuları isimleri nedir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin yönetmen koltuğunda, aynı zamanda senaryosunu da yazan Yavuz Turgul oturuyor. Şener Şen, Meltem Cumbul ve Timuçin Esen’in başrollerini paylaştığı filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Güven Kıraç, Sümer Tilmaç, Ece Naz Kızıltan, Devin Özgür Çınar, Erdal Tosun ve Mübeccel Vardar rol alıyor.

Gönül Yarası filminde, mükemmeliyetçi bir yapıya sahip olan idealist öğretmen Nazım’ın Anadolu’daki öğretmenlik kariyeri bitmiş ve emekliye ayrılmıştır. İstanbul’a döner ve yerleşmeye karar verir. Ancak bunca zaman sonra uyum sağlamak umduğundan zor olacaktır. Emekli maaşının bağlanmasını beklerken taksicilik yapar. Arkadaşı Takoz’un taksisini kullanır. Bir gün Dünya adında, pavyonda çalışan genç bir kadın taksiye biner. Her ikisinin de hayatı kaçınılmaz bir biçimde dönüşüme uğrar. Dünya’nın, eski kocası Halil ile başı derttedir. Gönül Yarası filminin çekildiği yer, çekim yeri, kaç yılında çekildi, konusu ne, oyuncu kadrosu karakterleri kim, müzikleri kime ait, şarkıları ve türküleri sorularının yanıtları haberimizde betfino yer alıyor.

Eşkıya filmi nerede çekildi ne zaman çekildi yönetmeni kim oyuncuları isimleri Eşkıya filmi nerede çekildi ne zaman çekildi yönetmeni kim oyuncuları isimleri

Gönül Yarası filmi ne zaman çekildi?

Gönül Yarası filmi 2004 yılında çekildi. Yapımcıları Ömer Vargı, Mustafa Oğuz ve Mine Vargı olan film 7 Ocak 2005 tarihinde sinemalarda gösterime girdi. Vizyonda 41 hafta kalan ve 898 bin kişi tarafından sinemalarda izlenen film toplam 5 milyon 606 bin 215 TL hasılat elde etti. Filmacass ve Most Prodüksiyon tarafından dram türünde çekilen yapımın müziklerini Tamer Çıray hazırladı. Filmde söylenen şarkı ve türkülerle gündemden düşmeyen ve Türk sinemasının en seçkin yapımlarından biri olan Gönül Yarası filmi, Yavuz Turgul’un, yine Şener Şen ile birlikte aynı projede yer aldığı ünlü Eşkıya filminden sekiz yıl sonra çektiği ilk filmdir.

Züğürt Ağa filmi İstanbul’da nerede çekildi hangi köyde kaç yılında çekildi oyuncuları Kiraz kimdir? Züğürt Ağa filmi İstanbul’da nerede çekildi hangi köyde kaç yılında çekildi oyuncuları Kiraz kimdir?

Gönül Yarası filmi kaç yılında çekildi?

Gönül Yarası filmi 2004 yılında çekildi. Filmde, Dünya'nın (Meltem Cumbul), bir Türkü Bar'da söylediği Etek Sarı türküsü, yine kendi sesiyle söylediği Ayrılık Ateşten Bir Ok adlı eser, aynı barda Neşet Ertaş'ın seslendirdiği "Karlı Dağlar", Aynur Doğan'ın seslendirdiği "Dar Hejiroke" şarkılarına da yer verilmiştir. Yapımcı firmalardan biri olan Filmacass, resmi Youtube hesabına filmin tamamını yüklemiştir. Film, bazı sahnelerde gözüken mikrofonlar sebebiyle izleyiciden ve film eleştirmenlerinden bu konuda olumsuz yorumlar almıştır.

Kabadayı filmi oyuncuları isimleri kaç yılında çekildi nerede çekildi konusu ne? Kabadayı filmi oyuncuları isimleri kaç yılında çekildi nerede çekildi konusu ne?

Gönül Yarası filmi nerede çekildi?

Gönül Yarası filmi İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı Samatya semtinde ve Mardin’in Nusaybin ilçesine bağlı Eskihisar Kasabası’nda çekildi. Filmin çekimlerinin bir bölümü için Mardin Nusaybin Eskihisar Kasabası Girmeli Beldesi’nde çekim setleri kurulmuştur. Ayrıca İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı olan ve İstanbul’un en renkli semtlerinden biri olan Samatya’da da çekimler yapılmıştır.

Av Mevsimi filmi ne zaman çekildi nerede çekildi Av Mevsimi filmi oyuncuları isimleri Av Mevsimi filmi ne zaman çekildi nerede çekildi Av Mevsimi filmi oyuncuları isimleri

Gönül Yarası filmi hangi köyde çekildi?

Gönül Yarası filmi Mardin’in Nusaybin ilçesine bağlı Eskihisar Kasabası Girmeli Köyü’nde çekildi. Filmin çekimlerinin bir bölümü Girmeli Köyü’nde yapılırken, bir bölümü ise İstanbul’un Samatya semtinde yapıldı. Türk sinemasının seçkin yapımları arasında yer alan film 2005 yılında Uluslararası Queens Film Festivali’nde En İyi Film ödülünü, 42. Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Müzik ödülünü (Tamer Çıray), En İyi Erkek Oyuncu ödülünü (Şener Şen) ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü (Timuçin Esen) almıştır. 2006 yılında Idaho Film Festivali’nde En İyi Senaryo ödülünü kazanan film, 38. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü (Timuçin Esen) ve Palm Springs Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü (Meltem Cumbul) kazanmıştır. Ayrıca, 78. Akademi Ödülleri'nde, Türkiye'nin yabancı dilde en iyi film dalında Oscar aday adayı olarak seçilmiştir. Film 142 dakika betfino giriş sürüyor.

Milyarder filmi nerede çekildi Mesudiye nerede ne zaman çekildi oyuncuları isimleri Milyarder filmi nerede çekildi Mesudiye nerede ne zaman çekildi oyuncuları isimleri

Gönül Yarası filmi oyuncuları isimleri

  • Şener Şen - Nazım
  • Meltem Cumbul - Dünya
  • Timuçin Esen - Halil
  • Güven Kıraç - Mehmet
  • Sümer Tilmaç - Takoz Atakan
  • Ece Naz Kızıltan - Melek
  • Devin Özgür Çınar - Piraye
  • Erdal Tosun - Haşmet
  • Mübeccel Vardar - Berrin

Timuçin Esen aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi eşi kim oynadığı filmleri ve tv dizileri Timuçin Esen aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi eşi kim oynadığı filmleri ve tv dizileri