Televizyon ekranlarında sinemaseverler ile buluşacak olan ünlü casusluk yapımı Görevimiz Tehlike 6 filminin detayları araştırılıyor. Görevimiz Tehlike 6 Yansımalar filmi nerede çekildi, Görevimiz Tehlike 6 Yansımalar filmi ne zaman kaç yılında çekildi, Görevimiz Tehlike 6 Yansımalar filmi oyuncuları kim? Sorularının cevapları merak ediliyor. Christopher McQuarrie’nin hem senaryosunu yazdığı hem de yönetmen koltuğunda oturduğu filmin yapımcıları arasında Tom Cruise, J. J. Abrams ve Bryan Burk var.

Bruce Geller’in Mission: Impossible adlı eserinden uyarlanan filmin başrollerinde Tom Cruise, Simon Pegg, Rebecca Ferguson ve Henry Cavill yer alıyor. Bad Robot Productions ve Skydance Productions tarafından 178 milyon dolarlık bir bütçe ile çekilen film vizyonda kaldığı süre boyunca 791.1 milyon dolar hasılat elde ederek büyük bir başarıya imza attı.

Serinin 6. Filmi olan Görevimiz Tehlike: Yansımalar filminde çekimler devam ederken Tom Cruise önemli bir kaza geçirdi ve yaralandı. Bu yüzden filmin çekimlerine 2 ay ara verildiği biliniyor. Hala üzerinde çok konuşulan ve tartışılan yapımlar arasında yer alan film yönetmeni, senaryosu, aksiyon sahneleri, dublörleri, müzikleri ve dikkat çeken oyunculukları ile en önemli filmler arasında betoffice yerini aldı.

Filmde, Ethan Hunt ve yanındakilerin birlikte çökerttiği Sendika yapılanması, Havariler adlı bir grup olarak yeniden ortaya çıkıyor. Bu kez başka kaynaklardan da besleniyorlar ve daha tehlikeliler. Başrol ve yanındakiler yine büyük bir maceraya hep birlikte atılıyorlar. Almanya’daki bir nükleer malzemeyi kurtarmaya çalışıyorlar ancak işler ters gidiyor ve macera başlıyor.

Görevimiz Tehlike 6 Yansımalar filmi ne zaman kaç yılında çekildi?

Görevimiz Tehlike 6: Yansımalar filmi 2017 ve 2018 yılında çekildi. Film 27 Temmuz 2018’de Amerika Birleşik Devletleri’nde vizyona girerek sinemalarda gösterilmeye başlandı. Daha sonra ise Türkiye’de ve diğer ülkelerde izleyiciler ile buluştu.

Görevimiz Tehlike 6 Yansımalar filmi nerede çekildi?

Görevimiz Tehlike 6 Yansımalar filmi Fransa, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere ve Yeni Zelanda ile Norveç’te çekildi. Filmin çekimleri için Paris ve Londra, Abu Dhabi gibi büyük şehirlerde çekim setleri kurulmuştur. Çekimler tamamlandıktan sonra film tüm dünyada vizyona girmiş ve ciddi izlenme betoffice giriş rakamlarına erişmiştir.

Görevimiz Tehlike 6 Yansımalar filmi oyuncuları kim?

 • Tom Cruise (Ethan Hunt, IMF ajanı ve ekibin lideri)
 • Henry Cavill (August Walker, Ethan ve ekibini izlemekle görevli CIA suikastçısı)
 • Ving Rhames (Luther Stickell, IMF ajanı)
 • Rebecca Ferguson (Ilsa Faust, Hunt'ın ekibiyle ittifak yapan eski bir MI6 ajanı)
 • Simon Pegg (Benji Dunn, IMF teknik saha ajanı ve Hunt ekibinin bir üyesi)
 • Sean Harris (Solomon Lane, Sendikanın lideri olan anarşist bir beyin)
 • Vanessa Kirby (Beyaz Dul olarak da bilinen kara borsa silah satıcısı Alanna Mitsopolis)
 • Angela Bassett (Erika Sloane, Hunley'in yerine yeni Merkezi İstihbarat Teşkilatı Direktörü)
 • Michelle Monaghan (Julia Meade, Ethan'ın eski karısı)
 • Alec Baldwin (Alan Hunley, IMF Sekreteri ve eski CIA Direktörü)
 • Wes Bentley (Erik, Julia'nın kocası)
 • Frederick Schmidt (Zola Mitsopolis, Alanna'nın kardeşi)
 • Ross O'Hennessy (İngiliz ajan)