Orijinal adı The Grey olan Gri Kurt filmi televizyon ekranlarında izleyicilerle buluşacak. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Gri Kurt filmi nerede çekildi, Gri Kurt filmi hangi kanalda oynuyor, Gri Kurt filmi konusu ne, Gri Kurt filmi oyuncuları isimleri, Gri Kurt filmi ne zaman çekildi? Sorularının cevapları araştırılıyor. Schindler’in Listesi filmiyle 1994 yılında En iyi Erkek Oyuncu dalında Oscar adaylığı olan aktör Liam Neeson başrolde yer alıyor. Film, Amerikan sinemasının çok sevdiği konulardan olan “vahşi doğada hayatta kalma” teması üzerine kurulmuştur.

Gri Kurt filminin oyuncu kadrosunda Liam Neeson, Frank Grillo, Dermot Mulroney, Dallas Roberts, Joe Anderson, Nonso Anozie, James Badge Dale ve Ben Bray rol alıyor. Filmde, petrol arama şirketinde görevli takım, uçakla seyahatleri sırasında kaza geçiriyor ve karlarla kaplı bir ormanın içine düşüyor. Zor şartlarda barınma ve yiyecek sıkıntısı çekerken, soğukla mücadele edip hayatta kalmaya ve kurtulmaya çalışıyorlar. Ancak onları bekleyen asıl tehlike, insanları kendi bölgelerinde düşman olarak algılayan bir kurt sürüsü oluyor. The Grey Gri Kurt filminin çekildiği yer, çekim yeri, hangi kanalda oynuyor, kaç yılında çekildi, hikayesi gerçek mi ve oyuncu kadrosu karakterleri sorularının yanıtları haberimizde vadibet yer alıyor.

Gri Kurt filmi ne zaman çekildi?

Gri Kurt filmi 2011 yılında çekildi. Aksiyon, dram ve macera türlerinde çekilen yapım 23 Mart 2012 tarihinde sinemalarda gösterime girdi. 25 milyon dolar bütçeyle çekilen film toplamda 81,2 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Ülkemizde de 15 hafta boyunca vizyonda kaldı ve 61 bin 960 kişi tarafından izlenip 639 bin 992 TL hasılat elde etti. Yönetmen koltuğunda, aynı zamanda senaryosunu da yazan Joe Carnahan’ın oturduğu filmin bir diğer senaristi ise Ian Mackenzie Jeffers oldu.

Gri Kurt filmi konusu gerçek mi?

Petrol sondajında görevlendirilen bir ekip, Alaska'dan geri dönerken uçakları arızalanması ve düşmesi sonucu karlarla kaplı bu coğrafyada, vahşi ve ıssız bir alanda mahsur kalıyor. Gruba liderlik eden Ottway, yardım gelinceye kadar ekibini kurtlarla çevrili vahşi doğada hayatta tutmak için var gücüyle savaşıyor. Hem kaza sonrası aldıkları ölümcül yaralar, hem de insanı donduran hava koşulları karşısında kurtlara yem olmadan buradan kurtulabilecekler midir? sorusu filmde yanıt buluyor. Film 1 saat 57 dakika vadibet giriş sürüyor.

Gri Kurt filmi nerede çekildi?

Gri Kurt filmi Kanada Vancouver’de çekildi. Filmin çekimleri 2011 yılının Ocak ayında başladı ve Mart ayında tamamlandı. 40 günde çekilen filmin çekim setleri Vancouver ve Smithers’de kuruldu. Filmin bazı sahneleri Smithers Bölge Havaalanında çekilmiştir. Vancouver, Kanada'nın batısında bulunan Britanya Kolumbiyası eyâletinde bir liman şehirdir. Batı Kanada'nın en büyük, ülkenin de üçüncü büyük metropolüdür. Farklı etnik grupların bir arada yaşadığı kozmopolit bir kent olarak bilinmektedir.

Gri Kurt filmi hangi kanalda oynuyor?

Gri Kurt filmi ATV kanalında oynuyor. Film 18 Şubat Cumartesi günü saat 10.20’de ATV ekranlarında sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.

Gri Kurt filmi oyuncuları isimleri

 • Liam Neeson - John Ottway
 • Frank Grillo - John Diaz
 • Dermot Mulroney - Jerome Talget
 • Dallas Roberts - Pete Hendrick
 • Joe Anderson - Todd Flannery
 • Nonso Anozie - Jackson Burke
 • James Badge Dale - Luke Lewenden
 • Ben Bray - Dwayne Hernandez
 • Greg Nicotero - Duke Chavis
 • Jacob Blair - Simon Cimoski
 • Anne Openshaw - Ana Ottway