Çılgın Bediş dizisi ile oyunculuk kariyerine adım atan Gülçin Hatıhan, Poyraz Karayel ve Çukur gibi dizilerde isminden sıklıkla söz ettirmiştir. İzleyiciler tarafından sevilen Gülçin hatıhan’ın hayatı ve biyografisi hayranları tarafından da merak edilmektedir. Gülçin Hatıhan aslen nereli, Gülçin Hatıhan burcu ne, Gülçin Hatıhan boyu kaç, Gülçin Hatıhan evli mi, Gülçin Hatıhan eşi kimdir, Gülçin Hatıhan oynadığı tv dizileri filmleri nedir? soruları yanıt buldu. Gülçin Hatıhan 21 Aralık 1972'de İstanbul’da doğmuş çok yönlü bir sanatçıdır. Tiyatro ve dizi oyuncusu, radyo ve televizyon sunucusu, tiyatro yönetmeni ve oyuncu koçu olarak birçok farklı alanda kendini kanıtlamış bir isimdir.

Gülçin Hatıhan sanat hayatına İstanbul'da başlamış ilk, orta ve lise eğitimini burada tamamlamıştır. Ayrıca Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde tiyatro eğitimi almıştır. Kariyerine Türkiye'de başladıktan sonra, uluslararası deneyim kazanmak üzere 1999 yılında New York'a gitmiş ve burada 10 yıl boyunca yaşamıştır. New York'ta geçirdiği 10 yıl boyunca Gülçin Hatıhan kendini sadece oyunculukla sınırlamamış, aynı zamanda Broadway'de ilk kez sahnelenen Türk müzikali Hisseli Harikalar Kumpanyası'nın yönetmenliğini yaparak büyük bir başarıya imza atmıştır. Bu süreçte farklı disiplinlerde çalışmalar yapmış, tiyatro oyunları ve reklam filmleri yönetmiş, kısa filmler ve müzik videoları çekmiştir.

Türkiye'ye dönüş yaptıktan sonra da sanat hayatına hız kesmeden devam eden Hatıhan, Bakırköy Belediye Tiyatroları'nda sergilenen Televizyon Cumhuriyeti gibi oyunların yönetmenliğini üstlenmiştir. Oyuncu Gülçin Hatıhan kimdir nerelidir, hangi burç, boyu kaç, evli mi eşi kim, sevgilisi kimdir, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı sorularının yanıtları haberimizde ritimbet yer alıyor.

Yıldız Çağrı Atiksoy aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri Yıldız Çağrı Atiksoy aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri

Gülçin Hatıhan aslen nereli?

Gülçin Hatıhan aslen İstanbul Bakırköylüdür. 21 Aralık 1972'de İstanbul'da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini de İstanbul'da tamamlamış olan Hatıhan, bu şehirle sıkı bağları olan bir sanatçıdır. Oyunculuk kariyerine İstanbul'da başlamış, buradaki sanat çevreleriyle sıkı ilişkiler kurmuştur. Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde aldığı tiyatro eğitimi de onun sanatla olan ilişkisini pekiştiren en önemli etmenlerdendir. İstanbul'un zengin kültürel mirası ve sanatsal hareketliliği, Gülçin Hatıhan'ın sanat anlayışını ve kariyerini derinden etkilemiştir.

Gülçin Hatıhan burcu ne?

Gülçin Hatıhan'ın burcu Yay'dır. 21 Aralık tarihinde doğmuştur. Yay burcu özgürlüklerine düşkün, maceraperest, iyimser, dürüst ve enerjik kişilikleriyle tanınmaktadır. Hatıhan'ın kariyerindeki çeşitlilik, farklı kültürlerle etkileşimi ve sürekli öğrenme arzusu, Yay burcunun karakteristik özellikleriyle örtüşmektedir.

Didem İnselel aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim Didem İnselel oynadığı tv dizileri filmleri Didem İnselel aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim Didem İnselel oynadığı tv dizileri filmleri

Gülçin Hatıhan boyu kaç?

Gülçin Hatıhan’ın boyu 1.70 cm'dir. 56 kilo olan Hatıhan, başarılı oyunculuğuyla göz doldurmaktadır. Ayrıca sağlıklı yaşamaya ve fiziksel kondisyonuna özen gösteren bir sanatçıdır. Bakırköylü Sanatçılar Derneği'nde (BASAD) Tiyatro Yürütme Kurulu başkanlığı yapmış ve Konservatuvara Hazırlık Sınıfı'nda eğitmenlik görevini sürdürmüştür. Gülçin Hatıhan sahip olduğu deneyimlerle genç sanatçılara mentorluk yapmayı da ihmal etmemiş, oyunculuk ve yönetmenlik alanında birçok yeni yeteneğin yetişmesine katkıda bulunmuştur.

Gülçin Hatıhan evli mi eşi kimdir?

Gülçin Hatıhan evli değildir. Bilindiği kadarıyla daha önce evlenmemiş ve bilinen bir ilişkisi yoktur. Özel hayatını kariyerine yansıtmayan Gülçin Hatıhan, bu konuda herhangi bir açıklama da yapmamıştır. Sanatın birçok farklı dalında kendini kanıtlamış bu başarılı sanatçı, özellikle Türkiye'de tiyatro ve televizyon dünyasının önde gelen isimlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Oyunculuk kariyerine Bambaşka Biri dizisi ile ritimbet giriş devam etmektedir.

Burak Berkay Akgül aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı diziler filmler Burak Berkay Akgül aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı diziler filmler

Gülçin Hatıhan oynadığı tv dizileri

 • 1996 – Çılgın Bediş
 • 1994 1997 – Kaygısızlar
 • 1998 1999 –  Kırık Hayatlar
 • 2010 – 2011 Çocuklar Duymasın
 • 2011 – Küçük Kadınlar
 • 2011 – Sen de Gitme
 • 2011 – 2012 Avrupa Avrupa
 • 2012 – Suskunlar
 • 2012 – Kendimize Doğru
 • 2013 – Hoştanlı Karayı Saray
 • 2013 – 2014 Hıyanet Sarmalı
 • 2015 – 2017 Poyraz Karayel
 • 2017 – Çukur
 • 2018 – İstanbullu Gelin
 • 2018 – Kocaman Ailem
 • 2019 – 2021 Hercai
 • 2021 – 2022 Mahkum
 • 2022 – Gül Masalı
 • 2023 – Bambaşka Biri

İlhan Şen aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim İlhan Şen oynadığı tv dizileri filmleri İlhan Şen aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim İlhan Şen oynadığı tv dizileri filmleri