Güle Güle filmi televizyon ekranlarında ve dijital platformlarda sinemaseverler ile buluşmaya devam ediyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Güle Güle filmi nerede çekildi, Güle Güle filmi kaç yılında çekildi, Güle Güle filmi konusu ne, Güle Güle filmi oyuncu kadrosu karakterleri kim? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Ünlüler geçidi olan dev bir oyuncu kadrosuna sahip olan yapım, gösterime girdiği günlerde oyuncu kadrosuyla büyük dikkat çekmişti. Dokunaklı bir hikayeye sahip olan ve usta yönetmen Zeki Ökten’in uzun bir dönemin ardından sinemaya dönüş yaptığı film olarak da bilinen yapımın oyuncuları arasında Metin Akpınar, Yıldız Kenter, Eşref Kolçak, Zeki Alasya, Şükran Güngör, Haluk Bilginer, Ayşegül Aldinç, Nilüfer Açıkalın, Güler Ökten, Serra Yılmaz ve Sevda Ferdağ var.

Güle Güle filminde, çocuklukları aynı adada geçen ve doğdukları adada yeniden bir araya gelen 4 erkek ve 1 kadından oluşan sıkı dostların öyküsü ekranlara geliyor. Çanakkale'nin nur tanesi Bozcaada'da beş kafadar... Bu beş yakın dostun yedikleri içtikleri ayrı gitmemektedir. İlk gençlik çağlarından bu yana beraberdirler ve Bozcaadalıdırlar. İsmet, Celal, Zarife, Şemsi ve Galip senelerdir büyük bir özenle korudukları dostlukları sayesinde ayakta kalmışlardır. Her biri farklı mutsuzluklar ve düşüş noktaları yaşayan bu karakterler içlerinden birinin, Galip'in kanser hastalığına yakalanmasıyla yıkıma uğrarlar. Güle Güle filminin çekildiği yer, çekim yeri, nerede çekilmiştir, ne zaman çekildi, oyuncuları isimleri nedir, konusu ne sorularının yanıtları ve filme dair merak edilen tüm detaylar haberimizde tamambet yer alıyor.

En çok ödül alan filmler en ödüllü filmler listesi En çok ödül alan filmler en ödüllü filmler listesi

Güle Güle filmi kaç yılında çekildi?

Güle Güle filmi 1999 yılında çekildi. 4 Şubat 2000 tarihinde beyazperdede gösterime giren ve 1 milyon 275 bin 967 kişi tarafından sinemalarda izlenen yapım, 2 milyon 303 bin 156 TL hasılat elde etti. 2000 yılında düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Film, En İyi Senaryo (Fatih Altınöz), En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Şükran Güngör), En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Eşref Kolçak) ödüllerini aldı. Ayrıca 8. ÇASOD En İyi Oyuncu Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu (Şükran Güngör) ödülünü de kazandı.

Güle Güle filmi konusu ne?

Güle Güle filmi 60 yaşın üstünde beş arkadaşın öyküsünü konu alıyor. Film, Bozcaada'da geçen bir dostluk ve aşk hikâyesini içeriyor. Çocukluklarından beri bir arada yaşamış dört erkek ve bir kadından oluşan bu grubu hayata bağlayan tek şey birbirleriyle olan ilişkileri, birbirlerine duydukları dostluk ve sevgidir. Arkadaşları, Galip ölmeden onu bir kez olsun mutlu edebilmek için ellerinden geleni yaparlar, hatta evlerini satılığa çıkarırlar. Ancak yine de para yetmeyince yapılacak tek şey kalmıştır: Banka soymak.

Güle Güle filmi nerede çekildi?

Güle Güle filmi Çanakkale Bozcaada’da çekildi. Filmin çekimleri için Bozcaada’nın farklı noktalarında ve mekanlarında çekim setleri kurularak çekimler tamamlanmıştır. UFP tarafından duygusal, dram ve komedi türlerinde çekilen yapım 108 dakika sürüyor. Filmin senaryosunu Fatih Altınöz yazdı. Yapımcıları Faruk Aksoy ve Ayşe Germen’dir. Filmin müziklerine ise Engin Düzyol imza attı. Filmin en önemli özelliklerinden biri de, Zeki Alasya ile Metin Akpınar’ı uzun yılların ardından barıştıran film olmasıdır. Film, ikilinin 13 yılın ardından birlikte yaptıkları tamambet giriş ilk filmdir.

Kelebeğin Rüyası filmi nerede çekildi konusu ne zaman çekildi oyuncu kadrosu karakterleri Kelebeğin Rüyası filmi nerede çekildi konusu ne zaman çekildi oyuncu kadrosu karakterleri

Güle Güle filmi oyuncu kadrosu karakterleri

  • Metin Akpınar - Galip
  • Yıldız Kenter - Zarife
  • Eşref Kolçak - Celal
  • Zeki Alasya - İsmet
  • Şükran Güngör - Şemsi
  • Haluk Bilginer - Kasap
  • Ayşegül Aldinç - Postane Müdiresi
  • Nilüfer Açıkalın - Celal'in Kızı Arzu
  • Güler Ökten - Madame
  • Serra Yılmaz - Sütçü Ayşe

Güle Güle filminin oyuncuları arasında ayrıca şu isimler var; Sevda Ferdağ, Ece Uslu, Mahmut Gökgöz, Zeynep Gülmez, Kaan Çakır, İpek Tuzcuoğlu, Hazım Körmükçü, Nejat Birecik, Yüksel Aksu, Şebnem Özinal ve Eray Yumuşaker.

Unutulmaz Türk filmleri listesi Türk sinemasının efsane Türk filmleri en iyi aşk filmleri Unutulmaz Türk filmleri listesi Türk sinemasının efsane Türk filmleri en iyi aşk filmleri