Üzerinden uzun zaman geçse de değerini kaybetmeyen, tekrar tekrar izlenen filmlerden biri olan Gülen Gözler filmi televizyon ekranlarında izleyiciler ile buluşacak. Gülen Gözler filminin çekim ve yayın ayrıntıları araştırılmaya devam ediyor. Gülen Gözler filmi nerede çekildi, Gülen Gözler filmi hangi evde çekildi, Gülen Gözler filmi kaç yılında çekildi, Gülen Gözler filmi hangi kanalda oynuyor, Gülen Gözler filmi oyuncuları isimleri nedir sorularının yanıtları merak ediliyor. Yine izlenildiğinde ilaç gibi gelen ünlü film Gülen Gözler, dönemin en ünlü isimlerinin yer aldığı film olarak karşımıza çıkıyor.

Gülen Gözler filminin dev oyuncu kadrosunda Münir Özkul, Adile Naşit, Şener Şen, Ayşen Gruda, Müjde Ar, Halit Akçatepe, Şevket Altuğ ile Itır Esen ve Lale Ilgaz gibi dönemin ünlü oyuncuları var. Filmin yönetmen koltuğunda, Yeşilçam sinemasının duayenlerinden Ertem Eğilmez oturuyor. Yeşilçam sinemasında en çok senaryoyu yazarak bir efsane haline gelen Sadık Şendil Gülen Gözler filminin de senaryosunu yazdı.

Arzu Film tarafından çekilen Gülen Gözler filminin yapımcısı Nahit Ataman oldu. Filmin müziklerini ise efsane müzisyenlerden Melih Kibar hazırladı. Gülen Gözler filminin çekildiği ev nerede, çekim yeri, ne zaman çekildi, hangi kanalda oynuyor ve oyuncuları isimleri nedir sorularının yanıtları ve filme dair merak edilen tüm detaylar riccobet haberimizde yer buluyor.

Gülen Gözler filmi kaç yılında çekildi?

Gülen Gözler filmi 1977 yılında çekildi. Film 1 Aralık 1977 tarihinde sinemalarda gösterime girdi ve büyük ilgi gördü. Dram, komedi ve aile türlerinde çekilen yapım 89 dakika sürüyor. Filmde,

erkek çocuk sahibi olma hayalleri kuran bir çiftin art arda beş kız çocuğu oluyor. Kızlar evlilik çağına geldiklerinde ise komedi ve dram başlıyor. Kızları için uygun damat adayları arayan Yaşar Usta, her şeyden habersiz gerçeklerle yüzleşiyor.

Gülen Gözler filmi nerede çekildi?

Gülen Gözler filmi İstanbul Bakırköy’de çekildi. Filmin ana çekim yeri olan köşk, Bakırköy’ün Yeşilköy semtinde bulunan Stavro’nun Eski Köşkü olarak bilinen yapıdır. Ayrıca filmin çekimleri için farklı ilçe, semt ve mekanlarda da çekim setleri kurulmuştur. Arzu Film’in birçok filmi kameraya aldığı Stavro’nun Eski Köşkü’nde ayrıca Salak Milyoner ve Mavi Boncuk filmleri de riccobet giriş çekilmiştir.

Gülen Gözler filmi hangi evde çekildi?

Gülen Gözler filmi İstanbul’un Bakırköy ilçesine bağlı Yeşilköy semtinde bulunan Stavro’nun Eski Köşkü evinde çekildi. Stavro’nun Eski Köşkü olarak bilinen yapı Yeşilköy semtinde bulunan Gazi Evrenos Caddesi üzerindedir. Köşk, Rum kökenli sanat yönetmeni olan Stavro Yuanidis’e aittir.

Gülen Gözler filmi hangi kanalda oynuyor?

Gülen Gözler filmi Show TV kanalında oynuyor. Film 3 Ocak Salı akşamı saat 22.30’da Show TV ekranlarında Yeşilçam tutkunları ile buluşacak. Film, beş kız babası Yaşar Usta’nın kızlarının talipleriyle yaşadığı macerayı anlatıyor.

Gülen Gözler filmi oyuncuları isimleri

  • Münir Özkul - Yaşar Usta
  • Adile Naşit - Nezaket
  • Müjde Ar - İsmet
  • Şener Şen - Vecihi
  • Ayşen Gruda - Fikret
  • Halit Akçatepe - Dursun
  • Itır Esen - Nedret
  • Şevket Altuğ - Laz Şevket
  • Lale Ilgaz - Hasret

Gülen Gözler filmi oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler rol almıştır; Nejat Gürçen (Yunus), Sevda Aktolga (Hikmet), Mahmut Hekimoğlu (Temel), Ahmet Sezerel (Orhan), Tuncay Akça (Tuncay), İhsan Yüce (Hasan Usta), Ahmet Arıman (Ahmet), İhsan Bilsev (Muammer) ve Talat Dumanlı (Görücü).