Psikiyatr, yazar ve sunucu Gülseren Budayıcıoğlu’nun hayatı ve biyografi bilgileri araştırılmaya devam ediyor. Gülseren Budayıcıoğlu aslen nereli, Gülseren Budayıcıoğlu burcu ne, Gülseren Budayıcıoğlu evli mi, Gülseren Budayıcıoğlu eşi kim, Gülseren Budayıcıoğlu biyografi bilgileri, Gülseren Budayıcıoğlu kitapları, Gülseren Budayıcıoğlu tv dizileri nedir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Pek çok konuda eserler vermiş olmasına karşın öncelikle sunuculuğu ile tanınan Budayıcıoğlu, son yıllarda çıkardığı kitaplarla televizyonda İstanbullu Gelin, Doğduğun Ev Kaderindir, Kırmızı Oda, Masumlar Apartmanı, Camdaki Kız, Yalı Çapkını, Çöp Adam, Ömer, Terzi, Kral Kaybederse ve Kardeş dizilerine ilham kaynağı olmuştur. Gülseren Budayıcıoğlu kimdir nerelidir, hangi burç, evli mi, kiminle evli, eşi kimdir, hayatı, biyografisi, kitapları ve tv dizileri sorularının yanıtları ve Gülseren Budayıcıoğlu ile ilgili merak edilenler haberimizde rinabet yer alıyor.

Terzi dizisi nerede çekiliyor ne zaman çekildi gerçek hikayesi hangi platformda oyuncuları isimleri Terzi dizisi nerede çekiliyor ne zaman çekildi gerçek hikayesi hangi platformda oyuncuları isimleri

Gülseren Budayıcıoğlu biyografi hayatı

Doğum adı Gülseren Kavas olan ve 1947 yılında Ankara’da dünyaya gözlerini açan Gülseren Budayıcıoğlu, üç çocuklu bir ailenin ilk çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Kendi sözleri ile "sevecen" bir baba ile "fedakar, otoriter" bir annenin kızıdır. Yükselen ve Mustafa isimlerinde iki küçük kardeşi olan Budayıcıoğlu, ortaokul ve lise eğitimini TED Ankara Koleji'nde, lisans eğitimini ise Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde almıştır. Lisans eğitiminin ardından TRT'nin açtığı spikerlik sınavına girip kazanan ve 1965 yılında TRT televizyonlarında spikerlik yapmaya başlayan Budayıcıoğlu’na okul arkadaşları ve hocaları tarafından "Miss TRT" lakabı takılmıştır. 1972 yılının Eylül ayında üniversiteden mezun olan ve bu dönemde spikerlik ve doktorluk arasında seçim yapan Budayıcıoğlu, aynı yılın sonunda spikerliği bırakmış, üniversitede asistan olarak göreve başlamıştır.

Camdaki Kız dizisi nerede çekiliyor yeni bölüm ne zaman hangi gün oynuyor hangi kanalda? Camdaki Kız dizisi nerede çekiliyor yeni bölüm ne zaman hangi gün oynuyor hangi kanalda?

Gülseren Budayıcıoğlu aslen nereli?

Gülseren Budayıcıoğlu aslen Ankaralıdır. Ankara’da doğup büyüyen ve eğitim hayatını Ankara’da geçiren Budayıcıoğlu, yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir. Asistanlığı kısa süre sürdüren ve spikerliğe geri dönen Budayıcıoğlu, psikiyatri alanında uzmanlığını 1977 yılında Hacettepe Üniversitesi'nden almış ve burada 5 yıl öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Bu dönemde İnsan ve Dünyası isimli bir programın da sunuculuğunu yapmıştır. Budayıcıoğlu, yazarlık kariyerine 2004 yılında yazdığı Madalyonun İçi, Bir Psikiyatrın Not Defterinden kitabıyla başlamıştır. İlk iki kitabında kısa hikâyelerle farklı psikiyatrik sorunları ele alan yazar, üçüncü kitabı olan Hayata Dön ile birlikte tek bir hikâyeyi ayrıntıları ile yazmaya başlamıştır. İlk dört romanı ve 2019 yılında çıkarttığı Camdaki Kız romanı, psikoterapik romandır. Bu kitapları, tanık olduğu gerçek vakaları hikâyeleştirerek yazmıştır.

Gülben Ergen aslen nereli memleketi neresi boyu kaç hangi burç eşi kim dizileri hayatı albümleri Gülben Ergen aslen nereli memleketi neresi boyu kaç hangi burç eşi kim dizileri hayatı albümleri

Gülseren Budayıcıoğlu burcu ne?

Gülseren Budayıcıoğlu’nun burcu Yengeçtir. 1.63 metre boyunda ve 76 kilo olduğu bilinmektedir. 2017-2019 yılları arasında Star TV'de yayınlanan İstanbullu Gelin dizisi yazarın Hayata Dön kitabının bir uyarlamasıdır. 2019-2021 yılları arasında TV8'de yayınlanan Doğduğun Ev Kaderindir dizisi ise yazarın Camdaki Kız adlı eserinden uyarlanmıştır. Bu iki uyarlamanın ilgi görmesinin ardından 2020 yılında Madalyonun İçi, Bir Psikiyatrın Not Defterinden kitabından iki farklı dizi; TV8'de Kırmızı Oda ve TRT 1'de Masumlar Apartmanı dizileri uyarlanarak yayınlanmaya başlamıştır. Yazar daha sonra yeni kitabının adının Kırmızı Pelerin olacağını açıklamış, 2021 yılında ise Kanal D'de aynı adlı romandan uyarlanarak Camdaki Kız dizisi yayınlanmaya rinabet giriş başlamıştır.

Murat Boz boyu kaç hangi burç sevgilisi kimdir hayatı aslen nereli filmleri Murat Boz boyu kaç hangi burç sevgilisi kimdir hayatı aslen nereli filmleri

Gülseren Budayıcıoğlu evli mi eşi kim?

Gülseren Budayıcıoğlu evli değildir. Gülseren Budayıcıoğlu’nun vefat eden eşi Aydın Budayıcıoğlu’dur. Çift 1973 yılında evlenmiştir. Aydın Budayıcıoğlu 2007 yılında yaşamını yitirmiştir. Çiftin Yağmur ve Hasan Murat adında iki çocuğu vardır. Budayıcıoğlu, kendi hayatını kaleme aldığı yazısında şu ifadelere yer vermişti; “Hacettepe’de işe başladığım günlerde evlendim. Eşim Aydın’la zaten okulda yakın arkadaştık. Çok yakışıklı, karizmatik biriydi Aydın, ama o zamanlar ikimizin de dünyaları ayrıydı. Kızlar onun etrafında, erkekler de benim etrafımda döner dururlardı. Sonunda dünyalarımız birleşti ve tam otuz dört yıl keyifli bir beraberliğimiz oldu. O da doktordu. Özellikle ilk yıllar ya onun, ya benim hastanede nöbetlerimiz olur, birbirimizi pek fazla göremezdik bile. İki çocuğumuz oldu. Çocukların büyümesinde sevgili annemin katkılarını inkâr edemem. Onun sayesinde başka kadınların elinde kalmadı çocuklar. Her akşam, iş çıkışı çocukları alır, öyle giderdik eve. Ne güzel günlerdi onlar”.

Ziynet Sali evli mi eşi kim çocuğu var mı aslen nereli burcu boyu kaç kilo? Ziynet Sali evli mi eşi kim çocuğu var mı aslen nereli burcu boyu kaç kilo?

Gülseren Budayıcıoğlu tv dizileri

 • 2017-2019 - İstanbullu Gelin - Hayata Dön adlı eserinden
 • 2019-2021 - Doğduğun Ev Kaderindir - Camdaki Kız adlı eserinden
 • 2020-2022 - Kırmızı Oda - Madalyonun İçi adlı eserinden
 • 2020-2022  - Masumlar Apartmanı - Madalyonun İçi adlı eserinden
 • 2021 - Camdaki Kız - Camdaki Kız adlı eserinden
 • 2023 – Terzi - Hayata Dön adlı eserinden

Volkan Konak aslen nereli evli mi eşi kim kaç çocuğu var kilosu boyu kaç? Volkan Konak aslen nereli evli mi eşi kim kaç çocuğu var kilosu boyu kaç?

Gülseren Budayıcıoğlu kitapları

 • 2004 - Madalyonun İçi, Bir Psikiyatrın Not Defterinden
 • 2008 - Günahın Üç Rengi, Madalyonun Öteki Yüzü
 • 2011 - Hayata Dön
 • 2015 - Kral Kaybederse
 • 2018 - Kral Teo Kitabı
 • 2019 - Camdaki Kız
 • 2022 - Kırmızı Pelerin
 • 2022 - Hayatın Sesi

Müslüm Gürses kimdir hayatı aslen nereli eşi babası ne zaman öldü Müslüm Gürses kimdir hayatı aslen nereli eşi babası ne zaman öldü