11 ilde tarihi eser operasyonu: Aydın Arkeoloji Müzesi Müdürü gözaltına alındı

Aydın merkezli tarihi eser operasyonunda 34 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişiler arasında Aydın Arkeoloji Müzesi Müdürü A.Y. ve yardımcısı E.D.’nin de bulunduğu öğrenildi.

Güncel 21.03.2022, 15:09
11 ilde tarihi eser operasyonu: Aydın Arkeoloji Müzesi Müdürü gözaltına alındı

Son dakika Aydın haberleri Aydın merkezli 11 ilde tarihi eser operasyonu düzenlendi. Operasyonda Aydın Arkeoloji Müzesi Müdürü de gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre, Aydın Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında tarihi eser kaçakçılığı yaptığı belirlenen 37 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Aydın merkezli 11 ilde tarihi eser operasyonu

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Aydın, Ankara, Amasya, Aksaray, Karaman, Kayseri, Mersin, Muğla, Samsun, Yalova, Zonguldak illerinde belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi.

Aydın Arkeoloji Müzesi Müdürü gözaltına alındı

Operasyonda aralarında Aydın Arkeoloji Müzesi Müdürü A.Y. ve yardımcısı E.D.’nin de bulunduğu 34 şüpheli gözaltına alındı. Operasyon kapsamında 18. yüz yıla ait olduğu değerlendirilen bir heykel de satışa hazırlanırken ele geçirildi. Diğer 3 şüpheliyi yakalama çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.

son dakika izmir ege bölgesi haberleri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)