Ahmet Davutoğlu, Ak Parti'den istifa etti

Yeni parti kurma hazırlığında olduğu iddia edilen Ahmet Davutoğlu, düzenlediği basın toplantısıyla Ak Parti'den ayrıldı.

Güncel 13.09.2019, 15:39 13.09.2019, 15:40
Ahmet Davutoğlu, Ak Parti'den istifa etti

Yeni parti kurma hazırlığında olduğu belirtilen eski başbakan Ahmet Davutoğlu, Ak Parti'den istifasını açıkladı. Düzenlenen basın toplantısında konuşan Davutoğlu, son dönemde Ak Parti'nin değer, söylem ve politikalardan uzaklaştığını iddia eden Ahmet Davutoğlu, birçok sorunun ortaya çıktığı öne sürdü. Davutoğlu, genel başkanlık görevini bırakana dek gördüğü aksaklıkları yetkili makamlarla paylaştığını kaydetti. Ahmet Davutoğlu, genel başkanlık görevinden ayrılana dek ahdine sadık kaldığını ifade etti.

İHRAÇTAN ÖNCE İSTİFA KARARI ALDILAR

Tavsiyelerinin ve eleştirilerinin Ak Parti yönetimi tarafından ihanet ve düşmanlık olarak algılandığını ifade eden Ahmet Davutoğlu, partiden ihraç edilmeden önce istifa etme kararı aldıklarını dile getirdi. Davutoğlu, bu ülkenin geleceğine karşı sorumluluk hisseden herkesle beraber çalışmak istediklerini kaybetti. Davutoğlu'nun yanı sıra Ayhan Sefer Üstün, Selçuk Özdağ, Abdullah Başçı, Nedim Yamalı, Selim Temurci ve Feramuz Üstün de AK Parti'den ayrıldı.

İZMİR'DE İFTAR PROGRAMINA KATILMIŞTI

Ahmet Davutoğlu, 29 Mayıs tarihinde İzmir'de düzenlenen iftar programına katılmıştı. Davutoğlu'nun o dönemde yeni partinin kurulması için görüşmeler yapacağı ifade edilmiş, çevresinde ise yeni partide yer alacak isimlerin olduğu kaydedilmişti.

Yorumlar (0)
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 21 Ocak 2020
İmsak 06:52
Güneş 08:18
Öğle 13:28
İkindi 16:05
Akşam 18:28
Yatsı 19:48