Barbun balığı nasıl pişer, nasıl kızartılır ve pişirilir

Barbun balığının nasıl piştiği, kızartılma ipuçları ve pişirilme tarifleri ortaya çıktı.

Güncel 10.11.2019, 18:39 10.11.2019, 18:43
Barbun balığı nasıl pişer, nasıl kızartılır ve pişirilir

Balık dönemi başladı ve sofralarda balık bereketi yaşanıyor. Diğer adı barbunya olan barbun balığı ile ilgili fiyat bilgisinin yanı sıra, barbun balığı nasıl pişer, barbun balığı nasıl kızartılır ve pişirilir? Aramaları da sıkça yapılmaya devam ediyor. Barbun balığının pişirilme teknikleri, ipuçları ve tarifleri haberimizde yer alıyor.

BARBUN BALIĞI NASIL PİŞER?

Barbun balığı tariflerinde, kızartma ya da pişirme seçenekleri bulunuyor. İzmir'de, İstanbul'da ve Ankara'da, yurdun dört bir yanında kıtır barbun tadı almak isteyenler mısır unu kullanarak kızartma yapabilir ve kızarmış barbun balığının keyfini yaşayabilir. Ya da barbun balığı fırında da yapılabilir. Bir diğer tarifte ise kızartılmış barbun balığının salata dahil edilerek servis edilmesi. Bu da lezzeti çeşitlendirecektir. Barbun balığının pek çok pişirilme ve kızartılma yöntemi var.

BARBUN KIZARTMA TARİFİ

Barbun balığının pratik tarifinde ise 1 kilo barbun balığı, 2 su bardağı mısır unu, 1 su bardağı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı tuza ihtiyaç var. Ayrıca mevsim salata malzemeleri ve turşuyu da hazır bulundurmayı unutmayın. Barbun balığı kızartması yapmak için öncelikle barbun balığını temizleyin ve tekrar balığı yıkayın. Suyu iyice süzüldüğünde balığı tuzlayın ve ardından mısır ununa bulayarak tavaya dizin. Balık bu tarifle kızardığında enfes bir lezzetle sofranızın konuğu olacak. Salatanızı da hazırlayıp, balıkla birlikte servis yapabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?