Basın toplantısı yapan Galatasaray Başkanı Burak Elmas kimdir nereli ne iş yapar?

Galatasaray Başkanı Burak Elmas’ın Fatih Terim açıklaması dikkat çekti. Burak Elmas kimdir aslen nereli mesleği ne iş yapıyor sorularının yanıtı ortaya çıktı.

Güncel 17.05.2022, 15:15
Basın toplantısı yapan Galatasaray Başkanı Burak Elmas kimdir nereli ne iş yapar?

Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas düzenlediği basın toplantısı ile önemli açıklamalar yaptı. Fatih Terim hakkında da açıklamalarda bulunan Burak Elmas’ın hayatı merak ediliyor. Burak Elmas kimdir nereli, Burak Elmas ne iş yapar sorularının yanıtı araştırılıyor. Önümüzdeki ay yapılacak Galatasaray başkanlık seçimleri ile alakalı konuşan Elmas, bir önceki seçimde de aday olmadığını, 11 Haziran’da yapılacak seçimde de yine aday olmayacağını betssen kaydetti.

Burak Elmas basın toplantısı düzenledi

Galatasaray kulübünden bazı kişileri isim vermeden eleştiren Burak Elmas, erken seçim için bazılarının bahis çeteleri ile işbirliğine girdiğini, bununla ilgili suç duyurusunda bulunduğunu söyledi. Galatasaray adına şimdiye kadar yapılanları ayrıntılı şekilde anlatan ve kulübe kattıkları değerle ilgili detaylar veren Elmas, Divan Kurulu’nda hadsiz iddialarda bulunan ve ailesini tartışmalara dahil edenlere karşı sessiz kalmayacağını söyledi.

Fatih Terim’in de kendisinin ibrasızlığı için çalıştığını söyleyen Burak Elmas, Fatih Hoca ile ilgili görüşlerini çok net anlattığını, kendisine duyduğu sevgiyi ve aldığı karar için çok zorlandığını dile getirdiğini kaydetti. Elmas, Fatih Terim’in Galatasaray’ın idealleri ile ters yönde gitmesinden dolayı ayrılış sürecine gelindiğini söyledi.

Burak Elmas kimdir nereli?

Galatasaray Başkanı Burak Elmas 19 Mart 1974 İstanbul Şişli doğumludur. Burak Elmas aslen Giresunludur. Avusturya Lisesini bitiren ve Denver Üniversitesi Finans ve Pazarlama Bölümü’nden mezun olan Burak Elmas, 1997 yılında 23 yaşındayken Galatasaray PAF takımı sorumlusu olarak görevlendirilmiştir. Daha sonra Faruk Süren ve Özhan Canaydın yönetimlerinde yer alan, Mustafa Cengiz'in ilk döneminde Sportif AŞ Yönetim Kurulu üyeliği yapan Elmas, 2 Mart 2021'de Galatasaray başkanlığına aday olduğunu açıklamıştı. 19 Haziran 2021 tarihinde yapılan seçimde 1541 oy alarak 38. Galatasaray Başkanı seçildi. 22 Haziran 2021 tarihinde görevi Mustafa Cengiz'den devraldı.

Burak Elmas ne iş yapar?

Galatasaray Başkanı Burak Elmas’ın mesleği iş insanı ve spor yöneticisidir. Burçin Elmas ve Burçak Elmas adında iki kardeşi bulunuyor. Eski Galatasaray başkanlarından iş insanı Faruk Süren'in kızı Yelda Süren ile evlidir.

Yorumlar (0)