Başka Bir Tarım Mümkün Ulusal Karikatür Yarışması başvurusu devam ediyor

Başka Bir Tarım Mümkün anlayışı, ulusal karikatür yarışmasına konu oluyor. Yarışmayla iklim krizi ve kuraklığa karşı toplumsal duyarlılığın arttırılması hedefleniyor.

Güncel 15.11.2021, 18:21
Başka Bir Tarım Mümkün Ulusal Karikatür Yarışması başvurusu devam ediyor

Son dakika İzmir haberleri… İzmir Büyükşehir Belediyesi “Başka Bir Tarım Mümkün” temasıyla ulusal karikatür yarışması düzenliyor. Başkan Tunç Soyer’in yerel tohumlar ve yerel ırkları yaygınlaştırarak kuraklıkla, küçük üreticiyi destekleyerek yoksullukla mücadele üzerine temellenen “Başka Bir Tarım Mümkün” anlayışı çizgilere konu oluyor.

 

İklim krizi ve kuraklık tehdidine karşı toplumsal duyarlılığın güçlendirilmesinin hedeflendiği yarışmada kooperatifleşme, köy yaşamı, tarım teknolojisi, ekolojik denge, geleneksel üretim, yöresel ürünler, organik tarım, toprak ve su güvenliği, zirai sulama, yaban hayatı, gıda israfının önlenmesi gibi tarımsal üretimin alt başlıkları da işlenebilecek.

Başka Bir Tarım Mümkün Ulusal Karikatür Yarışması

Tüm amatör ve profesyonel çizerlerin 21 Ocak 2022 tarihine kadar başvuru yapabileceği Başka Bir Tarım Mümkün Ulusal Karikatür Yarışmasına ilişkin detaylara kultursanat.izmir.bel.tr sayfasından ulaşılabilecek. Pandemi nedeniyle başvuruların sadece elektronik ortamda yapılabileceği yarışmaya ilişkin tüm gönderimler ise izbbtarimkarikatur@gmail.com adresi üzerinden sağlanacak. Sonuçlar ise 2 Şubat 2022’de açıklanacak. Seçici kurulun belirleyeceği eserler, kır kent arasındaki sosyal ilişkiyi pekiştirmek amacıyla köylerde sergilenecek.

Başka Bir Tarım Mümkün Ulusal Karikatür Yarışması Seçici Kurulu

  • Ahmet ÖNEL (Karikatürist - Yazar)
  • Ali Ekber YILDIRIM (Gazeteci, Tarım Yazarı)
  • Engin SELÇUK (Karikatürist)
  • Ercan BAYSAL (Karikatürist)
  • Lütfü DAĞTAŞ (Gazeteci, Yazar)
  • Şevket MERİÇ (İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı)

son dakika izmir haberleri

Yorumlar (0)