Çöpçüler Kralı nerede çekildi hangi semtte ne zaman çekildi Çöpçüler Kralı filmi oyuncuları isimleri

TV ekranlarında yayınlanan Çöpçüler Kralı filminin çekildiği yer, çekim yeri, kaç yılında çekildi ve oyuncu kadrosu isimleri soruları yanıt buldu.

Güncel 15.06.2022, 19:42
Çöpçüler Kralı nerede çekildi hangi semtte ne zaman çekildi Çöpçüler Kralı filmi oyuncuları isimleri

Televizyon ekranlarında sinemaseverler ile buluşacak olan Çöpçüler Kralı filminin çekim ve yayın detayları araştırılıyor. Çöpçüler Kralı nerede çekildi, Çöpçüler Kralı hangi semtte çekildi, Çöpçüler Kralı filmi ne zaman çekildi ve Çöpçüler Kralı filmi oyuncuları isimleri ortaya çıktı. Başrollerini Kemal Sunal, Şener Şen ve Ayşen Gruda’nın paylaştığı filmin oyuncu kadrosunda ayrıca İhsan Yüce, Erdal Özyağcılar, Türker Tekin ve İlyas Salman rol alıyor.

Çöpçüler Kralı filminin yönetmen koltuğunda Zeki Ökten oturuyor. Senaryosunu Umur Bugay’ın yazdığı filmin yapımcısı Ertem Eğilmez oldu. Müziklerini Cahit Berkay’ın hazırladığı yapım Arzu Film tarafından güldürü türünde çekildi. Çöpçüler Kralı filmi, 15. Antalya Film Festivali'nde timebet Umur Bugay En İyi Senaryo, Şener Şen ise En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödüllerini kazandı.

Çöpçüler Kralı filmi ne zaman çekildi?

Çöpçüler Kralı filmi 1977 yılında çekildi. Filmin çekimlerine 1977 yılında başlandı ve film 1978 yılının ilk ayında tamamlandı. 90 dakika süren Çöpçüler Kralı filmi 1 Şubat 1978 tarihinde vizyona girerek Yeşilçam tutkunları ile beyazperdede buluştu.

Çöpçüler Kralı filmi nerede çekildi?

TV ekranlarında yayınlanan Çöpçüler Kralı filmi Beyoğlu Cihangir’de çekildi. Kemal Sunal ve Şener Şen’in birlikte en iyi performans sergilediği filmlerden olan Çöpçüler Kralı filminin çekimleri için Cihangir semtinin bir çok noktasında çekim setleri kuruldu. Filmin çekildiği sokak Cihangir Güneşli Sokak oldu.

Çöpçüler Kralı filmi hangi semtte çekildi?

Çöpçüler Kralı filmi İstanbul’un Beyoğlu ilçesine bağlı Cihangir semtinde çekildi. Cihangir Güneşli Sokak’ta filmin büyük bölümünün çekimi gerçekleşti. Ayrıca Apti’nin çocukları götürdüğü park Cihangir Parkıdır.

Çöpçüler Kralı filmi oyuncuları isimleri

  • Kemal Sunal - Apti Şakrak
  • Şener Şen - Zabıta Şakir
  • Ayşen Gruda - Hacer
  • İhsan Yüce - Hacer'in Babası
  • Erdal Özyağcılar - Hacer'in Büyük Abisi
  • Türker Tekin - Kapıcı İsmail
  • İlyas Salman - Kapıcı Şemsi
  • Nejat Gürçen - Gazino Patronu

Çöpçüler Kralı filmi oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler var; İhsan Bilsev - Patronun Adamı, Muadelet Tibet - Hanife Teyze, Salih Sarıkaya – Kahveci, Nezahat Tanyeri - Şakir'in Annesi, Nermin Özses - Hacer'in Annesi, Ertuğrul Bilda - Apartman Sakini, Selim Naşit – Bakkal, Ferdi Akarnur – Tüpçü ve Ali İnce - Hacer'in Kardeşi.

Yorumlar (0)