Efes Selçuk Belediyesi ve Efes Selçuk Belediye Başkanı kullanımı kararı

Danıştay 1. Dairesi, Filiz Ceritoğlu Sengel’in Efes Selçuk Belediyesi ve Efes Selçuk Belediye Başkanı isim ve unvanını kullanması nedeniyle soruşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Güncel 28.01.2022, 20:46
Efes Selçuk Belediyesi ve Efes Selçuk Belediye Başkanı kullanımı kararı

Son dakika İzmir Selçuk haberleri… Danıştay’dan Efes Selçuk Belediyesi ve Efes Selçuk Belediye Başkanı kullanımı kararı çıktı. Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel hakkında Selçuk Belediye Başkanlığı ismi ve Belediye Başkanı unvanının dışında ‘Efes Selçuk Belediye Başkanlığı’ ismi ve ‘Efes Selçuk Belediye Başkanı’ unvanını kullandığı gerekçesiyle verilen soruşturma kararında noktayı Danıştay koydu.

Efes Selçuk Belediyesi ve Efes Selçuk Belediye Başkanı kararı

Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel tarafından yapılan itirazı değerlendiren Danıştay 1. Dairesi, ‘Efes Selçuk Belediyesi’ ve ‘Efes Selçuk Belediye Başkanı’ isim ve unvanının kullanılması sebebiyle kamunun zararına, kişilerin menfaatine veya üçüncü kişilerin mağduriyetine neden olunduğu yolunda bir tespitin yapılmadığını kaydetti. Danıştay, salt hukuka aykırılık tespitinden hareketle ilgililere cezai sorumluluk yüklenemeyeceğini ifade ederek, ön inceleme raporunda da belediyenin resmi yazışmalarında ‘Selçuk Belediyesi’ ve ‘Selçuk Belediye Başkanı’ isim ve unvanının kullanıldığını belirtti. Bu nedenle itirazın kabul edildiği ifade edilirken, Filiz Ceritoğlu Sengel için soruşturma izni verilmesine ilişkin kararın kaldırılmasına karar verildiği belirtildi.

Efes Selçuk ismi kullanılıyor

Selçuk Belediyesi'nden yapılan açıklamada ise, Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’in göreve geldiği tarihten bu yana başta Efes Antik Kenti, Celsus Kütüphanesi, St. John Kilisesi, Artemis Tapınağı ve İsabey Camii ve doğal sit alanları olmak üzere ilçenin tarihi ve doğal varlıklarının bütününden oluşan Selçuk ilçesinin tanıtımı ve turizminin gelişmesi için sürdürülen çalışmalarda ‘Efes Selçuk’ isminin kullanıldığı ifade edildi.

son dakika izmir haberleri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)