Gelin Tacı Çeşitlerinde Hayalperest Farkı

Gelin taçları gelinliği vurgulayan ve daha da şık görünmesini sağlayan olmazsa olmaz mutlaka kullanılması gereken bir aksesuardır.

Güncel 02.09.2022, 17:51 07.09.2022, 17:59
Gelin Tacı Çeşitlerinde Hayalperest Farkı

Geçmişten beri gelinlerde mutlaka ama mutlaka gelin taçları kullanılmaktadır. Bu da bir nevi gelenek haline gelmiş olup yıllar geçerken gelin taçları da değişmiş, daha görkemli bir hal almışlardır. Gelin taçlarının da diğer tüm gelin aksesuarları gibi farklı farklı modelleri bulunmaktadır. En çok tercih edilen gelin taçları zirkon taşlı büyük modeller olmasına rağmen daha sade gelin taçları arayanlar içinde farklı farklı pek çok modelde gelin taçları bulunmaktadır. Aynı zamanda renkleri de farklılık gösterebilmektedir.

Zirkon taşlı gelin tacı genel olarak gümüş renginde tasarlanmaktadırlar. Taşlarda kullanılan gümüşler tacın daha havalı görünmesini ve uzun yıllar bozulmadan kullanılabilmesini sağlarlar. İleride çocuklarının sünnet merasimi gibi merasimlerinde de kullanmak üzere saklanabilecek kalitede gelin taçlarıdır. Aynı zamanda ağırlık anlamında özellikle hafif ve başı ağrıtmayacak şekilde tasarlanırlar. Pek çok farklı desen ve motifte tasarımları bulunmaktadır.

gelin tacı çeşitleri

Saç aksesuarları taçlar yerine alternatif olalı uzun yıllar olmadı fakat her gelin bu tür saç aksesuarlarını oldukça seviyor. Hem daha sade görünüyor, hem baş üzerinde ciddi ağırlıklara sebep olmuyor hem de pek çok farklı çeşidi rahatlıkla bulunabiliyor. Genel olarak gümüşten üretilen ve zirkon taşlarla süslenen saç aksesuarları ister salık saçta isterseniz de toplanmış saçta kullanabileceğiniz sade bir alternatiftir. Sadece zirkon taşlı değil, kristal veya cam taşlı, inci ile tasarlamış veya kurutulmuş çiçeklerden üretilmiş çeşitleri de göze çarpıyor.

Gümüş gelin taşları en az taş ile daha hafif bir gelin tacı olarak karşımıza çıkıyor. Taşa benzetilen oymalarla oldukça şık ve göz alıcı hale gelirken, büyük detaylar dışında taş kullanılmadığı için başta herhangi bir ağırlığa sebep olmuyor. Oldukça ekonomik bir alternatif haline gelen gümüş gelin taçları uzun yıllar rahatlıkla saklanabilecek, bozulmaya ve yıpranmaya sebep olmayacak şık bir gelin tacı alternatifidir.

Gelin taçları aynı zamanda küpeleri ile takım halde de satılmaktadır. Düğününüzde kullanacağınız takılarla uyum sağlayacak şekilde farklı farklı renk tonlarından üretilmektedir. Detaylar İçin; https://www.hayalperestboncuk.com.tr/gelin-taclari

Yorumlar (0)