İzmir Açıkhava sineması 2022 İzmir Büyükşehir Belediyesi Havagazı Fabrikası Açıkhava sineması

İzmir Büyükşehir Belediyesi “Yeniden Sinematek” yaz dönemi gösterimlerine Tarihi Havagazı Fabrikası Gençlik Merkezi’nde başlıyor. İzmir Açıkhava sineması 2022 başlıyor.

Güncel 01.07.2022, 13:59 09.07.2022, 16:17
İzmir Açıkhava sineması 2022 İzmir Büyükşehir Belediyesi Havagazı Fabrikası Açıkhava sineması

Son dakika İzmir haberleri… İzmir Açıkhava sineması 2022 başlıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi Havagazı Fabrikası Açıkhava sineması için takvim belli oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Yeniden Sinematek” gösterimleri, yaz döneminde Tarihi Havagazı Fabrikası Gençlik Yerleşkesi’ndeki çim alanda izleyicilerle buluşacak.

Temmuz ve Ağustos döneminde filmler ücretsiz olarak sinemaseverlerle buluşacak. Yeniden Sinematek’in tüm filmleri saat 21.00’de başlayacak.

İzmir Açıkhava sineması 2022 takvimi

  • Chloé Zhao'nun yönettiği, Frances McDormand'ın başrolünde yer aldığı Göçebe Diyarı, 2008 krizi sonrasında her şeyini kaybeden altmışlı yaşlardaki bir kadının karavanıyla yaşadığı göçebe hayatını konu ediniyor. 2020 yapımı film, 6 Temmuz Çarşamba günü saat 21.00’de gösterilecek.
  • 13 Temmuz’da izleyicilerle buluşacak Marie Antoinette filmi, tarihin en ünlü kadın figürlerinden birine, Fransa kraliçesi Marie Antoinette’in dramına odaklanıyor.
  • Claude Barras’ın yönetmenliğini yaptığı Kabakçığın Hayatı filmi, 9 yaşındaki bir çocuğun ilginç hikayesini konu ediniyor. 20 Temmuz’da gösterimi yapılacak filmi, 7 yaş üzeri ve 13 yaş altı izleyici kitlesi aile eşliğinde izleyebilir.
  • Hayallerin Peşinde filmi bir Amerikan güreşçisi olmak ve bu hayalini gerçekleştirmek için kaldığı bakımevinden kaçan Down sendromlu Zak ile bu yolculuğunda ona eşlik eden Tyler ve Eleanor'un hikâyesini anlatıyor. Film 27 Temmuz’da sanatseverlerle buluşacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Havagazı Fabrikası Açıkhava sineması 2022

  • Film, 2020 Sundance Film Festival- Seyirci Ödülü, Jüri Özel Ödülü, 2021 Akademi Ödülleri - En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü, 2021 Amerikan Film Enstitüsü Ödülleri - Yılın Filmi Ödülü, 2020 National Board of Review Award - En İyi Orjinal Senaryo Ödülü aldı. Ayrıca 2021 Toronto Film Eleştirmenleri Birliği Ödülleri - En İyi Senaryo ödülünü alan “Minari” filmi, Güney Koreli göçmen Yi ailesinin 1980’ler Amerika’sında yeni bir hayat kurma hikâyesini anlatıyor. Film 3 Ağustos’ta gösterilecek.
  • Keman Öğretmeni filmi Sao Paulo Senfoni Orkestrası’na girmeyi kafasına takmış başarılı bir keman virtüözü Laerte’yi konu ediniyor. Film 10 Ağustos’ta seyirciyle buluşacak.
  • Yönetmenliğini Clint Eastwood’ın yaptığı Gran Torino filmi Kore Savaşı gazisi Walt Kowalski’in üzerine kurulu. Filmin gösterimi 17 Ağustos’ta.
  • 2020 Akademi Ödülleri - Kostüm Tasarımında En İyi Başarı Oscar Ödülü, 2020 Bafta Ödülleri-En İyi Kostüm Tasarımı Ödülü, 2020 Austin Film Eleştirmenleri Birliği Ödülleri-En İyi Uyarlama Senaryo Ödülü, Çığır Açan Sanatçı Ödülü, 2020 ABD Ulusal Film Eleştirmenleri Derneği Ödülleri-En İyi Yönetmen Ödülü, 2020 Amerikan Film Enstitüsü Ödülleri-Yılın Filmi Ödülü alan “Küçük Kadınlar”, İç Savaş sonrası Amerika'da yaşamlarını sürdürmeye çalışan dört kız kardeşin hikayesini anlatıyor. Film 24 Ağustos’ta gösterilecek.
  • Mads Mikkelsen ve yönetmen Thomas Vinterberg'i yeniden bir araya getiren Körkütük, her gün belli bir seviyede alkol alarak hayat standartlarının yükseleceğine dair bir araştırmaya rastlayan ve bu deneyi kendi hayatlarına uygulamaya karar veren dört lise öğretmeninden oluşan bir arkadaş grubunun hikâyesini anlatıyor. Film, 31 Ağustos’ta sanatseverlerle buluşacak.

son dakika izmir haberleri

Yorumlar (0)