İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nde işçiler yemekhaneyi dağıttı

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi inşaatında çalışan işçiler, yemeklerin az ve kalitesiz olduğu iddiasıyla mutfak personeli ile tartışıp yemekhaneyi dağıttı.

Güncel 02.06.2022, 15:37 04.06.2022, 15:22
İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nde işçiler yemekhaneyi dağıttı

Son dakika İzmir Bayraklı haberleri… İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nde işçiler yemekhaneyi dağıttı. İzmir’in Bayraklı ilçesinde yapımı süren şehir hastanesinin inşaatında çalışan işçiler, yetersiz ve kalitesiz yemek verildiği iddiasıyla duruma tepki gösterdi. Önce mutfak personeliyle tartıştıkları öğrenilen işçiler, ardından yemekhanedeki masa ve sandalyeleri dağıttı. O anlar bir cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nde işçiler yemekhaneyi dağıttı

İşçilerin yemekhaneyi dağıtma görüntülerini ise DİSK'e bağlı Dev-Yapı-İş Sendikası yetkilileri sosyal medya hesabından paylaştı. DİSK / Dev Yapı-İş Sendikası'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Bayraklı Şehir Hastanesi inşaatı şantiyesinde sorunların bitmek bilmediği kaydedildi. Öğlen yemeğinin yetersiz ve kalitesiz olmasına tepki gösteren işçilere hakaret edildiği, sonrasında ise yemekhanede isyan çıktığı açıklaması yapıldı. İzmir Şehir Hastanesi inşaatında daha önce de maaşlarını alamayan işçiler eylem yapmıştı.

son dakika izmir haberleri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)