İzmir Bornova Erzene Mahallesi Fatura Ödeme Merkezi’nde vurgun

İzmir Bornova Erzene Mahallesi’nde fatura ödeme merkezi işleten İlker E., vatandaşları mağdur ederek kayıplara karıştı.

Güncel 18.03.2022, 16:56
İzmir Bornova Erzene Mahallesi Fatura Ödeme Merkezi’nde vurgun

Son dakika İzmir Bornova haberleri… İzmir Bornova Erzene Mahallesi Fatura Ödeme Merkezi’nde vurgun yapıldı. Bornova ilçesi Erzene Mahallesi'ndeki bir iş hanında 5 yılı aşkın süredir fatura ödeme merkezi işleten İlker E., bir süre önce sessiz sedasız dükkanı kapatıp kayıplara karıştı.

Faturalarını buraya ödeyen çok sayıda kişi, gelen telefon aramaları ve mesajla son faturalarının ödenmediğini duyunca büyük şok yaşadı. Soluğu fatura ödeme merkezinde alan vatandaşlar, iş yerinin kapalı olduğunu ve kimsenin olmadığını görünce polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

Bornova Erzene Mahallesi Fatura Ödeme Merkezi’nde vurgun

Bornova Erzene Mahallesi Fatura Ödeme Merkezi’nde vurgun detayları ortaya çıktı. Bin 55 lira fatura bedelini buradaki fatura merkezine yatıran, ancak doğalgaz firmasından faturanın ödenmediğine dair telefon alan Cemil Yavuz adlı vatandaş, fatura merkezinin kapalı olduğunu görünce neye uğradığını şaşırdı.

Yavuz, "Buraya doğalgaz faturamı yatırmıştım, bugün de firmadan faturamın yatırılmadığına dair telefon geldi. 20 dakika önce aradılar, faturamı yatırmazsam doğalgazın kapatılacağını söylediler. Yatırdığımı söyledim ama yatırıldığı görünmediği için parayı yatırdığım vezneye gitmem gerektiğini bildirdiler. Geldim şimdi ve veznenin kapalı olduğunu gördüm. Bin 55 lira yatırmıştım. Daha önce böyle bir şey başıma gelmedi, şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. Polis merkezine giderek şikayetçi olacağım. Bu faturayı da şimdi mecburen bir daha yatıracağız. Yatırmazsak doğalgazın kesileceğini söylediler" dedi.

Öte yandan alınan bilgiye göre faturalarını bu merkeze ödeyen ancak firmalardan faturaların ödenmemiş olmasından dolayı ihtar alan ve dolandırıldığını anlayan 13 vatandaşın, polis merkezine giderek suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. Dolandırıldıklarından haberi olmayan ve yeni haberdar olan vatandaşların da durumla ilgili şikayetçi olabilecekleri tahmin ediliyor.

son dakika izmir haberleri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)