İzmir Büyükşehir Belediyesi burs başvurusu 2021 sonuçları belli oldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi burs başvuruları sonuçları ortaya çıktı. İhtiyaç sahibi 5 bin ailenin üniversitede okuyan çocuğuna verilecek eğitim desteğine hak kazananlar belli oldu.

Güncel 18.11.2021, 13:50
İzmir Büyükşehir Belediyesi burs başvurusu 2021 sonuçları belli oldu

Son dakika İzmir haberleri… İzmir Büyükşehir Belediyesi burs başvurusu 2021 sonuçları belli oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin İzmir’de ikamet eden ihtiyaç sahibi 5 bin ailenin üniversitede okuyan çocuğu için vereceği eğitim desteğinde sonuçlar bizizmir.com üzerinden açıklandı. 18 bin 56 başvuru sahibinden 5 bini destek almaya hak kazandı.

Desteğe hak kazanan 5 bin öğrencinin 19 Kasım saat 23.59’a kadar aynı sayfa üzerinden gerekli belgeleri yüklemeleri gerekiyor. Belgelerinde sorun olmayan ve başarı kriterlerini sağlayan öğrencilerin banka hesaplarına ilk etap için üç aylık bin 200 liralık tutar yatırılacak. Desteğin 2 bin liralık ikinci kısmı ise 2022’de verilecek. Böylece aylık 400 lira olmak üzere toplamda 3 bin 200 liralık destek sağlanmış olacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi burs başvurusu 2021 sonuçları

İzmir Büyükşehir Belediyesi burs başvurusu 2021 sonuçları ortaya çıktı. Ailesinin ikametgâhı İzmir’de olup maddi olanakları kısıtlı 18-25 yaş aralığında aktif ve örgün eğitim gören ön lisans veya lisans öğrencileri İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim yardımına başvuru hakkı kazandı. Başvuru şartlarında şunlar vardı;

  • Öğrencinin not ortalamasının 4 üzerinden en az 2.00 olması,
  • Öğrencinin not ortalamasının 100 üzerinden en az 53 olması,
  • Sınıf tekrarı yapmamış olması,
  • Devlet üniversitesinde okuyor olması veya vakıf üniversitelerinde yüzde 100 burslu öğrenim görüyor olması.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı eğitim yardımı başvurularını her haneden bir öğrenci için kabul etti.

son dakika izmir haberleri

Yorumlar (1)
Berkan 1 hafta önce
Sonuçları belli oldu mu