İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan kolisi yemek paketi yardımı nakit para yardımı 2022

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan nakit para yardımı 2022 ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan kolisi yemek paketi yardımı 2022 detayları ortaya çıktı.

Güncel 01.04.2022, 14:16
İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan kolisi yemek paketi yardımı nakit para yardımı 2022

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan kolisi yemek paketi yardımı 2022 duyurusu yapıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan nakit para yardımı 2022 ve iftar yemeği ile gıda paketi yardımları hakkında açıklama yapıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan’da 600 bin kişilik iftar yemeği, 40 bin haneye gıda paketi dağıtacak ve 68 bin haneye hane başına 300’er lira olmak üzere toplam 20 milyon 400 bin lira nakit para desteğinde bulunulacak. İftar bereketini büyüterek Ramazan sofralarına destek olmak isteyen yurttaşlar ise Halkın Bakkalı web sitesi üzerinden 35 liralık iftar yemeği satın alabilecek. Satın alınan paketler İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Tarih yazan İzmir Dayanışmamızı bir adım daha ileri taşıyoruz. Giderek ağırlaşan yaşam koşulları nedeniyle temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan binlerce insanımızla Ramazan sofralarımızı paylaşıyor, iftar bereketini büyütüyoruz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan iftar yemeği 2022

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayında İzmir’in Konak, Karşıyaka, Balçova, Bornova, Buca ve diğer merkez ilçeleriyle beraber Bergama’dan Menderes’e Torbalı’dan Foça’ya kadar civar ilçeler de dâhil olmak üzere parklara iftar noktaları kuracak. İzmir’in 10 farklı noktasında bulunan Bizİzmir Dayanışma Noktaları’nda ve mobil ikram araçlarıyla iftar yemeği dağıtılacak.

Ramazan ayının ilk günü Konak Meydanı’nda 3 bin kişilik iftar yemeği verilecek. Buca’daki Adile Naşit Parkı ve Göksu Parkı, Konak’taki Çaldıran Parkı ve Lale Parkı, Karabağlar’daki Peker Parkı, Serintepe Parkı, Bayraklı’daki Gümüşpala kapalı pazar yeri yanı olmak üzere 7 noktada birer gün bin 500’er kişilik olmak üzere iftar yemeği verilecek ve çocuklar için Ramazan eğlencesi yapılacak.

izmir büyükşehir belediyesi gıda paket kolisi yardım para başvurusu 2022

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan kolisi yemek paketi yardımı 2022

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan kolisi yemek paketi yardımı 2022 detayları da açıklandı. İzmir’de Ramazan ayı boyunca 40 bin haneye gıda paketi dağıtılacak. Ayrıca İzmir Halkın Bakkalı üzerinden satın alınan gıda kolisi paketleri de İzmir’de ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Depremde evleri hasar görmüş ve Bayraklı’daki geçici konteyner alanında barınan vatandaşlar için haftada bir gün olmak üzere Ramazan ayı boyunca 4 bin kişilik iftar yemeği verilecek. Üniversite öğrencileri için Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), Tarık Akan Gençlik Merkezi önü, Ege Üniversitesi Metro İstasyonu çıkışı, Katip Çelebi Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde günlük 3 bin kişilik olmak üzere toplam 90 bin kişilik iftar yemeği desteği sağlanacak. İftar saatinde evlerine yetişemeyecek yurttaşlar için Üçyol Metro, Halkapınar Metro ve Konak Metro istasyonlarında toplamda 30 bin adet kumanya dağıtılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan nakit para yardımı 2022

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan nakit para yardımı 2022 ayrıntısına göre, İzmir’de 68 bin haneye hane başına 300’er lira dağıtılacak. Toplam 20 milyon 400 bin lira nakit para desteği İzmirlilere verilecek.

Konak, Karabağlar, Buca, Gaziemir, Bornova, Bayraklı, Çiğli, Karşıyaka, Balçova, Narlıdere ve Güzelbahçe’de yaklaşık 350 mahallede ise 159 bin kişilik iftar yemeği ihtiyaç sahibi yurttaşların kapılarına teslim edilecek. İftar yemeği paketlerinde çorba, ana yemek, yardımcı yemek, tatlı, iki adet roll ekmek ve 200 ml ayran yer alıyor.

 izmir büyükşehir belediyesi gıda paket kolisi yardım para başvurusu 2022

Yorumlar (2)
Arife keleş 2 ay önce
Erzak yardımı almak istiyorum allh rızası için