İzmir Ege Üniversitesi Bahar Şenlikleri 2022 ne zaman Ege Üniversitesi Kültür Sanat Spor Şenliği konserleri

İzmir Ege Üniversitesi Bahar Şenlikleri 2022 ne zaman sorusu yanıt buldu. İzmir Ege Üniversitesi Kültür Sanat ve Spor Şenliği konserleri belli oldu.

Güncel 16.05.2022, 00:23 16.05.2022, 21:09
İzmir Ege Üniversitesi Bahar Şenlikleri 2022 ne zaman Ege Üniversitesi Kültür Sanat Spor Şenliği konserleri

İzmir Ege Üniversitesi Bahar Şenlikleri 2022 ne zaman sorusunun yanıtı ortaya çıktı. Ege Üniversitesi Bahar Şenlikleri 2022 konserleri ve Ege Üniversitesi Kültür Sanat ve Spor Şenliği 2022 detayları ortaya çıktı. Ege Üniversitesinde geleneksel olarak yapılan Kültür, Sanat ve Spor Şenliği’nin bu yıl 42’ncisi gerçekleştirilecek.

İzmir Ege Üniversitesi Bahar Şenlikleri 2022 ne zaman

İzmir Ege Üniversitesi Bahar Şenlikleri 2022 16 – 18 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. Üç gün sürecek şenlik boyunca pek çok etkinlik yapılacak. Bahar Şenliği’nde birbirinden ünlü isimler gençlerle buluşacak. Şenliğin ilk gününde “İlham Veren Yıldızlar: Altın Kariyer Şöleni” ödül töreni, Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi’nde yapılacak. Törende; Manga, Hülya Koçyiğit, Mehmet Aslantuğ, Mustafa Denizli, Özge Özberk, Burak Kut, Bulutsuzluk Özlemi ve Suat Suna gibi ünlü isimler Egeli gençlerle bir araya gelecek.

İzmir Ege Üniversitesi Bahar Şenlikleri 2022 konserleri

Etkinliğin devamında EÜ Devlet Türk Musikisi Konservatuarı’nca “Nefes-i Musiki” konseri düzenlenecek. Konserde sanatçılar Cemile Cabbar ve Aşkın Usta eserlerini icra edecekler. Şenliğin ikinci günü 17 Mayıs’ta ise şenlik yürüyüşü ile birlikte şenlik ateşi yakılacak. Aynı günün akşamında “The Rocktors” ile “Necati ve Saykolar” grupları Bornova'da bulunan Sağlık, Kültür ve Spor Daire başkanlığı otoparkında saat 20.00’de sahne alacak. Şenlik, 18 Mayıs tarihinde saat 20. 00’de “DJ Performans” ve “Yüzyüzeyken Konuşuruz” konserleri ile sona erecek.

İzmir Ege Üniversitesi Kültür Sanat Spor Şenliği 2022

Üç gün sürecek Ege Üniversitesi Kültür Sanat Spor Şenliği kapsamında sergi, müzik dinletisi, kongre, konferans, seminer, atölye çalışmaları, yarışmalar,  film ve belgesel gösterimi gibi pek çok etkinlik düzenlenecek. Ayrıca şenlik boyunca voleybol, basketbol, futbol, masa tenisi ve satranç turnuvası gerçekleştirilecek.  Şenlik ile ilgili detaylı bilgiye Ege Üniversitesi web sayfasından ulaşılabilecek.

son dakika izmir haberleri

Yorumlar (0)