İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi acil serviste güvenlik görevlilerine saldırı

İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi’ne girmek isteyen 3 kişi, özel güvenlik görevlilerine saldırdı. 1’i kadın 2 güvenlik görevlisi darp edildi.

Güncel 04.07.2022, 13:44 09.07.2022, 16:16
İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi acil serviste güvenlik görevlilerine saldırı

Son dakika İzmir haberleri… İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi acil serviste güvenlik görevlilerine saldırı yapıldı. Olay, dün Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi’nde meydana geldi. İddiaya göre, acil servisin travma bölümünde yatmakta olduğunu ileri sürdükleri hastayı ziyaret etmek isteyen 3 kişi, hastanenin özel güvenlik görevlilerince ‘sadece bir kişi içeri girebilir’ yönünde ikaz edildi. İkazlara aldırış etmeyerek giriş yapmak isteyen şahıslardan baba M.A. ile oğlu Y.A., kendilerine engel olmak isteyen güvenlik görevlilerine saldırmaya başladı.

İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde güvenlik görevlilerine saldırı

Çok sayıda güvenlik personelinin müdahale etmekte güçlük çektiği olayda, koridorda yaşanan arbedenin ardından bir ara hastanenin dışına çıkarılan baba-oğul, burada da personellere saldırmaya devam etti. Olaya müdahale eden hastanede görevli polis ve jandarma ekiplerinin de yardımıyla tekrar hastane içerisine alınan şüpheliler, burada da saldırganlıklarını sürdürdü. Hastanede bulunan hastalara ve yakınlarına aldırış etmeyen saldırganlar, güçlükle kontrol altına alınarak ihbar üzerine adrese gelen polis ekiplerince gözaltına alındı.

Olay sonrası 1’i kadın 2 güvenlik görevlisi darp raporu alarak saldırganlardan şikayetçi olurken, polis ekiplerince şüphelilerin yapılan üst aramasında 3 bıçak ve 1 satır çıktı. Baba M.A. ve oğlu Y.A., ekipler tarafından gözaltına alınırken, olayla ilgili başlatılan tahkikatın sürdüğü öğrenildi. Öte yandan, olayı güçlükle kontrol altına alan güvenlik personelleri sayesinde hiçbir sağlık çalışanı zarar görmedi.

son dakika izmir haberleri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)