İzmir Karaburun - Sakız Adası açıklarında Türk balıkçılara Yunan kurşunu: 1 yaralı

İzmir'in Karaburun ilçesi açıkları ile Sakız Adası açıklarında avlanan 2 Türk balıkçı teknesine ateş açıldı. Açılan ateşte 1 balıkçı yaralandı.

Güncel 23.02.2022, 14:30
İzmir Karaburun - Sakız Adası açıklarında Türk balıkçılara Yunan kurşunu: 1 yaralı

Son dakika İzmir Karaburun haberleri… İzmir Karaburun açıkları ile Sakız Adası açıklarında Türk balıkçılara Yunanistan unsurları tarafından ateş açıldı, 1 balıkçı yaralandı. Edinilen bilgilere göre; 22 Şubat 2022 akşamı saat 19.15 civarında Sakız Adası ile Karaburun arasında avlanan 2 Türk balıkçı teknesine Yunanistan unsurları tarafından ateş edildi. Açılan ateş sonucunda 1 balıkçının bacağından yaralandığı bilgisinin gelmesi üzerine 112 acil sağlık ekibi ile birlikte olay mahalline hemen 2 Sahil Güvenlik botu sevk edildi.

İzmir Karaburun açıklarında Türk balıkçılara Yunan kurşunu

İzmir Karaburun açıklarında Türk balıkçılara ateş açılmasının ardından, Sahil Güvenlik botları olay mahalline hızlı şekilde ulaştı. Olay yerinde ve çevresinde herhangi bir Yunan unsuru tespit edilemezken, bacağından saçma ile hafif yaralanan Türk balıkçıya ilk müdahale 112 acil sağlık ekibi tarafından Sahil Güvenlik botunda yapıldı. Yaralı balıkçı daha sonra Çeşme Devlet Hastanesine sevk edildi.

Karaburun Cumhuriyet Savcılığı ise olayla ilgili soruşturma başlatırken, Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan açıklamada ise "Savunmasız balıkçılara Yunan unsurları tarafından ateş açılması kabul edilemezdir, insanlık suçudur" denildi.

son dakika izmir haberleri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)