İzmir Kınık ve Karaburun hırsızlık çetesi operasyonu

İzmir'in Kınık Cumali Mahallesi ve Karaburun Mordoğan Mahallesi’nde hırsızlık olaylarına karıştığı belirlenen 5 şüpheli, jandarma dedektifleri tarafından kıskıvrak yakalandı.

Güncel 13.04.2022, 14:07 14.04.2022, 13:47
İzmir Kınık ve Karaburun hırsızlık çetesi operasyonu

Son dakika İzmir haberleri… İzmir Kınık ve Karaburun ilçelerinde hırsızlık çetesi operasyonu yapıldı. İzmir İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ekipleri, ilgili Cumhuriyet Başsavcılıklarının koordine ve talimatları doğrultusunda hırsızlık olaylarına karıştığı belirlenen şüphelileri yakalamaya yönelik çalışmalar yürüttü.

İzmir Kınık ve Karaburun hırsızlık çetesi operasyonu

İzmir Kınık ve Karaburun hırsızlık çetesi operasyonu detayları ortaya çıktı. Çalışmalar dahilinde, İzmir Kınık ilçesi Cumali Mahallesi'nde, su hatlarından, 11 Nisan tarihinde 17 adet hidrant, ayrim ve vantuz kapağının çalınmasıyla ilgili ekipler, olayı gerçekleştiren şüphelilerin B.P., A.P. ve F.S. olduğunu belirledi. Ekipler tarafından gerçekleştirilen operasyonda şüpheliler, Kınık Yeni Sanayi bölgesinde çaldıkları ve piyasa değeri 76 bin lira olan malzemeleri hurdacıya satmaya çalıştıkları esnada yakalanarak gözaltına alındı.

Karaburun Mordoğan Mahallesi’nde hırsızlık olayı

JASAT ekipleri, Karaburun ilçesi Mordoğan Mahallesi'nde İZSU ya ait su deposundan, 11 Nisan tarihinde toplam piyasa değeri 5 bin olan 4 adet fizyon T isimli malzemenin çalınmasıyla ilgili çalışma gerçekleştirdi.

Malzemelerin çalınması esnasında çalışanların 2 şüpheliyi gördüğü ve çalışanların görmesi üzerine 2 şüpheli şahsın malzemeleri yol kenarına atarak kaçtıkları ihbarı üzerine ekipler çalışmaları yoğunlaştırdı. Jandarma ekiplerince yapılan titiz araştırma ve takip sonucunda, olayı gerçekleştiren şüphelilerin H.L. ve H.A. isimli şahıslar olduğu tespit edilirken şüpheliler eş zamanlı operasyonla ikamet adreslerinde gözaltına alındı.

Jandarma ekipleri tarafından Kınık ilçesindeki hırsızlık olayına karıştığı belirlenen B.P., A.P. ve F.S. işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Karaburun ilçesindeki hırsızlık olayına karıştığı belirlenen H.L. ve H.A.'nın jandarmadaki işlemlerinin ise sürdüğü öğrenildi.

son dakika izmir haberleri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)