İzmir Kısa Film Festivali 2021 başvuru ne zaman bilet

İzmir'de aralıksız olarak devam eden en uzun soluklu sinema festivali olan İzmir Kısa Film Festivali, hazırlıklarını tüm hızı ile sürdürüyor.

Güncel 04.11.2021, 19:57 04.11.2021, 20:47
İzmir Kısa Film Festivali 2021 başvuru ne zaman bilet

Son dakika İzmir kültür sanat haberleri… İzmir Kısa Film Festivali 2021 başvuru detayları, İzmir Kısa Film Festivali 2021 ne zaman sorusunun yanıtı ve bilet ayrıntıları ortaya çıktı. Geçtiğimiz yıl Kültür Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Sinema Genel Müdürlüğü, Buca Belediyesi, Konak Belediyesi, Fransız Kültür Merkezi, Alman Kültür Merkezi ve Migros'un katkıları ile gerçekleşen festivalin bu seneki tarihi 22 Kasım – 28 Kasım olacak.

Bir kent klasiği olan ve binlerce İzmirlinin sonbahar ritüeli haline gelen İzmir Kısa Film Festivali'nin 22. kez sinemaseverler ile buluşması için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Sinema duayenlerinden yabancı yönetmenlere kadar sinema dünyasının yoğun ilgisiyle karşılaşan festival için başvuru heyecanı şimdiden sosyal medyayı sardı.

İzmir Kısa Film Festivali 2021 ne zaman?

İzmir Kısa Film Festivali 2021 22 Kasım ile 28 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek. Festivalin hazırlıkları, filmlerin değerlendirilme süreci ile devam ediyor. 112 ülkeden 3700 filmin başvuruda bulunduğu İzmir Kısa Film Festivali zengin programı ile İzmirli sinemaseverlere sinema dolu bir hafta geçirmeyi hedefliyor. Festivalde bu yıl eğitimlerin ve proje yarışmalarının yer alacağı İzmir Film Lab ismi ile yeni bir bölüm de yer alıyor.

İzmir Kısa Film Festivali 2021 başvuru

Son başvuru tarihinin 15 Ekim 2021 olduğu proje yarışmasında büyük ödül 10.000 TL. Kısa Film Yönetmenleri Derneği ile gerçekleştirilecek olan yarışmaya İzmir Kısa Film Festivali sosyal medya hesaplarında bulunan formdan başvuru yapılabilir.

Dünya genelinde 500'den fazla başvuru arasından seçilen festival dijitalleştirme projesi ile sağlanan ekipmanlar festivalin dijital yönünü sürdürmek ve Covid-19 salgınının etkilerini azaltmak için kullanılacak.

Fransız Kültür Merkezi, Buca Belediyesi Tarık Akan Gençlik Merkezi ve festivalin internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek gösterimlerle, bu yıl da 400 kadar kısa filmi sinemaseverlerle buluşturmayı hedefleyen festival ekibi; her yıl olduğu gibi bu yıl da ziyaretçilerine dopdolu bir sinema haftası yaşatmayı planlıyor.

Film gösterimleri dışında, başarılı oyuncularla söyleşiler, duayen sinemacılarla paneller ve yetkin isimlerle atölyeler içeren festival, geniş programıyla da kısa film konusundaki farkındalık çıtasını biraz daha yükseltiyor.

son dakika izmir haberleri

Yorumlar (0)