İzmir Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’a Eren Bülbül filmi tepkisi

İzmir Konak Belediyesi’nin meclis toplantısında Eren Bülbül filmi ’siyasi’ bulundu ve komisyona sunulmadı. AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, Abdül Batur’a tepki gösterdi.

Güncel 04.01.2022, 16:05
İzmir Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’a Eren Bülbül filmi tepkisi

Son dakika İzmir Konak haberleri… İzmir Konak Belediyesi meclis toplantısında AK Partili Meclis Üyesi Emrah Erol tarafından, 1 Ocak 2022 tarihinde vizyona giren, Trabzon Maçka’da teröristlerin kurduğu pusuda şehit olan Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in yaşam öyküsünü anlatan “Kesişme; İyi ki Varsın Eren” filminin, belediye tarafından çeşitli salonlarda çocuklara izletilmesi yönünde önerge verildi.

AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’un bu önergeyi siyasi olduğu gerekçesiyle komisyona göndermediğini söyleyerek, Başkan Batur’a tepki gösterdi.

İzmir Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’a Eren Bülbül filmi tepkisi

Konuya sert tepki gösteren AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, filmin siyasi bulunmasını eleştirerek, “Gençlerimizin 15 yaşında akranları olan ve askerimize yardım ederken hain terör örgütü tarafından şehit edilen Eren Bülbül’ün hayatını anlatan bu filmi ancak terör örgütü ile bağlantılı isimler siyasi bulabilir. Sayın Başkanı burada herhangi bir şekilde itham etmek istemiyorum ama talihsiz bir açıklamada bulundu. Merak ettiğimiz konu şu ki acaba Başkan üzerinde gizli ittifak ortakların baskısı mı hissediyor?” dedi.

“Batur kirli pazarlıklardan uzak dursun”

Belediyenin bir çok festivale ve etkinliğe kaynak aktardığını belirten Başdaş, “Kültürümüzle alakasız ve toplumda karşılığı olmayan bir çok marjinal gruba sponsor olan Konak Belediyesi’nin söz konusu milli ve manevi değerler, vatan savunması olunca olayı siyasi olarak görmesi manidardır. Sayın Batur’un gönlünde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığının yattığını artık Konak’taki herkes biliyor. Sayın Başkan’a tavsiyemiz; Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için böyle kirli stratejik adımlar atıp bir yerlere göz kırpmasın. Kendisinin bir an önce bu hatadan dönmesini temenni ediyoruz” diye konuştu.

son dakika izmir haberleri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)