İzmir Konak İsmet Kaptan Mahallesi’nde iskele çöktü, faciadan dönüldü

İzmir Konak İsmet Kaptan Mahallesi’nde Karaahmetoğlu İş Hanı'nda tadilat yapıldığı esnada, işçilerin üzerinde bulunduğu iskele çöktü. 15 metre yükseklikten düşen 3 işçi yaralandı.

Güncel 15.04.2022, 00:15 19.04.2022, 03:41
İzmir Konak İsmet Kaptan Mahallesi’nde iskele çöktü, faciadan dönüldü

Son dakika İzmir Konak haberleri… İzmir Konak İsmet Kaptan Mahallesi’nde iskele çöktü, faciadan dönüldü. Olay saat 16.30 sıralarında Konak İsmet Kaptan Mahallesi 1370 sokakta bulunan Karaahmetoğlu İş Hanı'nda meydana geldi. İş hanında yapılan tadilat esnasında henüz belirlenemeyen nedenden dolayı işçilerin üzerinde bulunduğu iskele bir anda çöktü.

Yaklaşık 15 metre yükseklikten, iskeleyle birlikte aşağı düşen 3 işçi şoka girerken, olayı gören vatandaşlar durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralılara olay yerinde ilk müdahalesini yaparken, yaralılar ambulansla Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada tedavi altına alınan yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

İzmir Konak İsmet Kaptan Mahallesi’nde iskele çöktü

İzmir Konak İsmet Kaptan Mahallesi’nde çöken iskelenin detayları ortaya çıktı. Kaza esnasında işçiler ve çevrenin güvenliği için önlemlerin alınmadığı öne sürülürken, kazanın ardından çatıdan işçilerin giymesi gereken güvenlik yeleklerinin çelik halatlarla aşağı sarkıtılması dikkat çekti.

İş hanında çalışanlardan Özge Bingöl Bulut, daha önce de benzer bir olayın yaşandığını, buna rağmen önlem alınmadığını vurguladı. Bulut, "İş güvenliği burada zaten alınmamıştı. Gördüğünüz güvenlik yeleklerini de sonradan salladılar aşağı. Daha önce de iskeleden aşağı demirler düşmüştü. O olaya rağmen hala önlem alınamadı. Bugün de bu olay yaşandı. Bunun olacağı belliydi" açıklamasında bulundu.

son dakika izmir haberleri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)