İzmir merkezli FETÖ operasyonu son dakika: 26 gözaltı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün TSK yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma çerçevesinde İzmir merkezli 18 ilde yapılan operasyonda, 26 şüpheli gözaltına alındı.

Güncel 26.07.2022, 14:09 05.08.2022, 15:34
İzmir merkezli FETÖ operasyonu son dakika: 26 gözaltı

Son dakika İzmir terör operasyonu haberleri… İzmir merkezli FETÖ operasyonu son dakika: 26 gözaltı. Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma çerçevesinde, örgütün Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) yapılanmasında yer alan ve ankesörlü / sabit hatlardan ya da büfelerde kurulu, kontörlü telefonlardan iletişim kurduğu tespit edilen kişilere yönelik operasyon yapıldı.

İzmir merkezli FETÖ operasyonu son dakika

14’ü kara Kuvvetleri ve 7’si Hava Kuvvetleri olan 14’ü muvazzaf 21 asker, 14’ü darbe girişimi sonrası ilişikleri kesilen askeri okul öğrencisi olmak üzere toplam 35 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Haklarında gözaltı kararı verilen şüphelilerin 1’i binbaşı, 1’i yüzbaşı, 1’i üsteğmen ve 18’i astsubay rütbesinde olduğunu bildirildi.

İzmir İl Jandarma Komutanlığı ve İzmir İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin ortak çalışması ile 18 ilde eş zamanlı yapılan operasyonda, haklarında gözaltı kararı bulunan 35 şüpheliden 26’sı yapılan eş zamanlı operasyonla yakalandı. Şüphelilerin emniyet ve jandarmadaki işlemleri sürerken, 9 şüpheliyi yakalama çalışmalarının ise sürdüğü kaydedildi.

son dakika izmir haberleri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)