İzmir Ramazan Bayramı otobüsler bedava mı toplu ulaşım ücretsiz mi?

İzmir’de Ramazan Bayramı otobüsler bedava mı, toplu ulaşım ücretsiz mi? ESHOT, İZULAŞ, İzmir Metro, İzmir Tramvay, İzmir İZDENİZ ve İZBAN soruları yanıt buldu.

Güncel 29.04.2022, 16:43 01.05.2022, 16:23
İzmir Ramazan Bayramı otobüsler bedava mı toplu ulaşım ücretsiz mi?

Son dakika İzmir haberleri… İzmir Ramazan Bayramı otobüsler bedava mı İzmir’de Ramazan bayramında toplu ulaşım ücretsiz mi? Soruları yanıt buldu. İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı ESHOT, İZULAŞ, Metro, Tramvay ve İZDENİZ ile TCDD-Büyükşehir ortaklığıyla işletilen İZBAN, Ramazan Bayramında ücretsiz hizmet verecek.

İzmir Ramazan Bayramı otobüsler bedava mı?

İzmir Ramazan Bayramı otobüsler bedava mı sorusunun yanıtı ortaya çıktı. İzmir’de toplu ulaşım araçları Ramazan bayramında ücretsiz olacak. ESHOT otobüs seferleri, bayram süresince pazar günü çalışma programına göre yapılacak. Orman köyü hatlarının da çalışacağı ifade edilirken, ESHOT Genel Müdürlüğü, Arife Günü ile bayramın ilk iki günü mezarlıklara özel seferler de yapacak. Önceki bayramlarda 12 olan mezarlık hatlarına, üç yeni hat daha eklendi. Programa ilişkin ayrıntılı bilgilere, eshot.gov.tr internet adresinden ulaşılabileceği aktarıldı.

İzmir Ramazan Bayramı toplu ulaşım ücretsiz mi?

İzmir Ramazan Bayramı toplu ulaşım ücretsiz mi? Sorusu yanıt buldu. İzmir Metrosu, Arife ve bayram günleri, 06.00-12.00 ile 20.00-00.20 saatleri arasında 7,5 dakikada bir, 12.00-20.00 saatleri arasında 6 dakikada bir sefer yapacak. Konak Tramvayında gün boyunca seferler 7,5 dakikada bir, Karşıyaka Tramvayında ise 10 dakikada bir olacak.

İZDENİZ’de Arife ve bayram günlerinde hafta sonu sefer tarifesi uygulanacak. Öte yandan İZDENİZ, 1 Mayıs Pazar gününden itibaren yaz dönemi sefer tarifesine geçecek.

son dakika izmir haberleri

Yorumlar (0)