İzmir Selçuk 5. Efes Ultra Maratonu 2022 başlıyor

Bu yıl 5.’si düzenlenen İzmir Selçuk Efes Ultra Maratonu 2022 başlıyor. Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, tüm sporseverleri maratona davet etti.

Güncel 18.03.2022, 17:04
İzmir Selçuk 5. Efes Ultra Maratonu 2022 başlıyor

Son dakika İzmir Selçuk haberleri… İzmir Selçuk 5. Efes Ultra Maratonu 2022 başlıyor. 'Dünya Mirasını Koşarak Keşfet' sloganıyla 18-19 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan 5’inci Efes Ultra Maratonu 19 Mart 2022 Cumartesi günü düzenlenecek. Koşucuların Efes Selçuk’un kültürel ve tarihi zenginliklerini çeşitli parkurlarla keşfedeceği maratonda Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, herkese bu deneyimi yaşaması için katılım çağrısında bulundu.

İzmir Selçuk 5. Efes Ultra Maratonu 2022 başlıyor

İzmir Selçuk 5. Efes Ultra Maratonu 2022 detayları ortaya çıktı. 2017 yılında yapılmaya başlanan Climboc Efes Ultra Maratonu, her yıl mart ayının ikinci haftası gerçekleştiriliyor. Bu yıl da 18-19 Mart tarihleri arasında ‘Dünya Mirasını Koşarak Keşfet’ sloganıyla düzenlenecek Efes Ultra Maratonu başlıyor.

Bünyesinde 5, 12, 23, 42, 61 ve 120 kilometrelik olmak üzere altı farklı parkuru bulunduran Efes Ultra Maratonu, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Efes Antik Kent içerisinde ve Selçuk’un patikalarında gerçekleştirilen bir arazi koşusu olarak göze çarpıyor. Yarın başlayacak maraton öncesinde basın toplantısı düzenlendi.

Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’den davet

Toplantıda konuşan Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoglu Sengel, "Bu yıl 5’incisi yapılan maratonumuz Selçuk’u adım adım keşfetmek üzerine. Buram buram tarih olduğunu bilerek, sporun, kültürün, tarihin ortaya çıktığı bir maraton. Bu kentin bütün değerlerinin ortaya çıkabildiği bir maraton ve o yüzden çok keyif alıyoruz.” diyerek tüm sporseverleri maratona katılmaya davet etti.

Ukrayna ve Rusya arasında devam eden savaş sebebiyle Rus ve Ukraynalı sporseverlerin bu sene yarışa katılamaması hakkında konuşan Başkan Sengel, “Keşke şu anda barış içerisinde bir dünya olsaydı da Ukraynalı ve Rus sporseverlerin hepsi buraya katılabilselerdi. Umut ediyoruz ki önümüzdeki sene daha büyük bir katılımla bunu gerçekleştireceğiz. Önümüzdeki sene barış yılı olmasını istediğimiz için 1 Eylül ve Efest noktasındaki festivalimizi 'Geçmişi hisset, geleceği keşfet, barış senin izinden gitsin' adı altındaki başlıkla açacağız” ifadelerini kullandı. 5. Efes Ultra Maratonu Koordinatörü Ali Cem Aktaş ise her türlü koşucu için parkur organize ettiklerine vurgu yaparak her geçen yıl daha fazla kişiye temas ettiklerini söyledi.

son dakika izmir haberleri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)