İzmir Selçuk İsa Bey Camii İmamı İbrahim Taşdemir gönül köprüsü kuruyor

İzmir Selçuk’ta bulunan tarihi İsa Bey Camii’nin imamı İbrahim Taşdemir, turistlerle kurduğu İngilizce diyalog ile dikkat çekiyor.

Güncel 08.08.2022, 14:57
İzmir Selçuk İsa Bey Camii İmamı İbrahim Taşdemir gönül köprüsü kuruyor

Son dakika İzmir Selçuk haberleri… İzmir Selçuk İsa Bey Camii İmamı İbrahim Taşdemir gönül köprüsü kuruyor. İzmir’in Selçuk ilçesindeki tarihi İsa Bey Camii’nin imamı İbrahim Taşdemir, camiyi ziyaret eden turistlerle İngilizce konuşurken çekilen görüntüsü ile sosyal medyada dikkat çekti. 7 yıldır aynı camide görev yapan İbrahim Taşdemir, akıcı İngilizcesiyle turistlere hem camiyi hem de İslam dini ve kültürünü anlatıyor.

İbrahim Taşdemir, dünyanın pek çok bölgesinden turistin camiyi ziyaret etmesi nedeniyle farklı dillerde yazılı küçük notları da cebinde taşıyor, farklı dillerde de turistlerle diyalog kurabiliyor. Diyarbakır’da bölücü terör örgütüne yönelik 2017’de düzenlenen operasyonda şehit olan özel harekat polisi Ahmet Alp Taşdemir’in babası olan İbrahim Taşdemir, “Oğlumuzun şehadeti, bizim için Rabbimizin lütfu olan büyük bir şeref” diyor.

İzmir Selçuk İsa Bey Camii İmamı İbrahim Taşdemir

Selçuk ilçesinin yoğun olarak turist alan bir bölge olduğunu vurgulayan İzmir Selçuk İsa Bey Camii İmamı İbrahim Taşdemir, “Bu turist hareketinden camimiz de nasibini alıyor. Turistlerin rehberleri cami hakkında turistlere bilgi veriyor ama biz de hem kültürümüzü hem de dinimizi onlara tanıtmaya çalışıyoruz. Kültürümüzü ve dinimizi tanıtırken dil çok önemli. Biz Kur’an-ı Kerim tanıtımlarında turistlere İngilizce anlatmaya çalışıyoruz. Bunun yanında dünyanın pek çok yerinden turist buraya gelebiliyor. Romanya’dan, İspanya’dan, hatta Madagaskar Adası’ndan, Malta Adası’ndan bile turist geliyor. Ben de cebime küçük notlar koyarak onların dilinde birkaç cümle kuruyorum. Bunu yaptığım zaman onların bize karşı muhabbet duyduğunu fark ettim.” dedi.

Ofisinde şehit oğlunun fotoğrafları asılı olan Taşdemir, “Oğlumuzun şehadeti, bizim için Rabbimizin lütfu olan büyük bir şeref. Oğlumuz bu vatan için, milletimiz için, İslam için Haçlı zihniyetiyle, Siyonist zihniyetle mücadele ederken şehit oldu. Hamdolsun, evladımızın şehadetini Rabbimizin lütfu olarak karşıladık. Rabbimize şükürler olsun. Camideki ofisimde onun hatırasını yaşatmaya çalışıyorum. Burada her gün onunla beraberiz. İnşallah Rabbimizden cennette de bizi beraber etmesini niyaz ederiz” diye konuştu.

son dakika izmir haberleri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)