İzmir taksi plakası ihalesi 2022: İzmir Büyükşehir Belediyesi taksi plaka ihalesi açıklaması

İzmir Büyükşehir Belediyesi taksi plakası 2022 ihale sürecine ilişkin açıklama yapıldı. İhale edilecek olan ticari taksi plakasının 100'ün altında olacağı kaydedildi.

Güncel 09.04.2022, 15:58 14.04.2022, 13:49
İzmir taksi plakası ihalesi 2022: İzmir Büyükşehir Belediyesi taksi plaka ihalesi açıklaması

Son dakika İzmir haberleri… İzmir taksi plakası ihalesi 2022 detayları ortaya çıktı. İzmir Büyükşehir Belediyesi taksi plaka ihalesi açıklaması yapıldı. İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, sosyal medya hesabından taksi plakası ihale süresine ilişkin bir açıklama yaptı. Anık, kent merkezi için ihale edilecek olan taksi plakası sayısının 100’ün altında olacağını aktardı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi taksi plakası ihalesi 2022

İzmir Büyükşehir Belediyesi taksi plakası ihalesi 2022 ayrıntıları belli oldu. Celil Anık, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan ihalenin, oda tarafından hazırlanan İzmir Taksi Etüdü Çalışmasına göre gerçekleştirileceğini kaydetti. Anık, "İzmir Büyükşehir Belediyesince, ilçelerde ve merkezde ticari taksi sayısının arttırılması ile ilgili ihale çalışması yapılmaktadır. Merkez 'T' plakalarında belirlenecek sayı, EN TAKSİ araç takip verilerine göre odamızca hazırlatılan İzmir Taksi Etüdü Çalışmasına göre tespit edilecek olup, sayı merkezde 100'ün altında olacaktır. Bu rakam belirlenince sizlerle paylaşılacak olup, odamız dışında açıklanan haberlere itibar etmeyiniz" ifadelerine yer verdi.

son dakika izmir haberleri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)