İzmir tefeci operasyonu 2022 son dakika

İzmir merkezli yapılan özel harekat ve helikopter destekli tefeci operasyonunda 17 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin yaklaşık 65 milyon TL haksız kazanç elde ettiği öğrenildi.

Güncel 16.08.2022, 16:23 25.08.2022, 15:41
İzmir tefeci operasyonu 2022 son dakika

Son dakika İzmir haberleri… İzmir tefeci operasyonu 2022 son dakika detayları ortaya çıktı. İzmir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik, yağma ve tehdit suçlarını işlediği belirlenen kişilere uzun süredir yapılan teknik ve fiziki takibin ardından operasyon düzenledi.

İzmir tefeci operasyonu 2022 son dakika

Ekonomik durumu iyi olmayan ve bankalardan kredi çekemeyerek acil nakit para arayışı içerisine giren vatandaşlara, tefeci usulü para vererek karşılığında muvafakatname ve yüksek meblağlarda senet imzalattıran, maaşlarının bir kısmına veya tamamına el koyan, ayrıca mağdurların üzerinde bulunan birçok taşınmazı tehdit ve darp ederek kendi üstüne geçiren ve yaklaşık 65 milyon TL haksız kazanç elde ettiği belirlenen 17 şüpheli, özel harekat ve helikopter destekli operasyonla yakalandı.

Mağdurlara ait belgeler ele geçirildi

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda; 33 adet doldurulmaya hazır halde boş senet, 13 adet dolu senet, 5 adet ajanda (Mağdur isimleri ve alacak miktarları bulunan), 2 adet doldurulmuş senet fotokopisi, 5 adet mağdurlara ait ödeme emri bulunan dekont, 1 adet vekaletname, 2 adet mağdurlara ait tapu, çok sayıda not kağıdı (mağdurların ve para miktarlarının yazılı olduğu), 3 adet tabanca ve 24 adet tabanca mermisi ve 51 bin 600 TL nakit para ele geçirildi. Operasyonda yakalanan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

son dakika izmir haberleri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)