Kahveler ve berberler ne zaman açılacak 2020? Yasak ne zaman bitecek

Koronavirüs önlemleri kapsamında kapatılan kahvelerin ve berberlerin ne zaman açılacağı, yasağın ne zaman biteceği araştırılmaya devam ediyor.

Güncel 25.04.2020, 12:12
Kahveler ve berberler ne zaman açılacak 2020? Yasak ne zaman bitecek

Koronavirüs önlemleri kapsamında bir süre önce kahvehanelerin, berberlerin, düğün salonlarının ve kuaförlerin geçici olarak kapatılması kararı alınmıştı. İçişleri Bakanlığı tarafından alınan kararla bu ve buna benzer işletmelerin geçici olarak faaliyetleri durdurulmuştu. Yasaklanan işletmeler arasında lokantalar, sinema, tiyatro ve gösteri salonları, taverna, çay bahçesi ve yüzme havuzları da yer almıştı. Kahvelerin ve berberlerin ne zaman açılacağını ve yasağın ne zaman sona ereceğini merak eden vatandaşlar ise araştırmalarını sürdürüyor. Peki Kahveler ne zaman açılacak? Berber yasağı ne zaman bitecek? İşte detaylar...

KAHVELER VE BERBERLER NE ZAMAN AÇILACAK 2020

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, işletmelerin koronavirüs bulaşımının en aza indirilmesi için kapatılacağı kaydedilmişti. Yapılan açıklamada, işletmelerin ne zaman açılacağıyla ilgili ise herhangi bir bilgi verilmedi. Yurt dışında bazı ülkelerde, berberler ve buna benzer işletmelerin yavaş yavaş açılmasına hazırlanılıyor. Türkiye'de ise şimdilik böyle bir bilgi yok. Koronavirüsle önlemde başarılı bir strateji izleyen Türkiye'de, bir süre sonra en azından berberlerin açılması bekleniyor. Berberlerin açılış tarihiyle ilgili detayları, İçişleri Bakanlığından yapılacak açıklamanın ardından haberimizden takip edebilirsiniz.

Yorumlar (1)
Hamdi YALÇIN 1 ay önce
BEYLER! KENDİ TIRAŞINIZI KENDİNİZ YAPIN!
Hepimiz berberlerin açılmasını dört gözle bekliyoruz. Lakin endişe duyulan bir konu sosyal mesafe/fiziksel mesafenin sağlanması mümkün olamayacaktır. Coronavirus’ün çok hızlı bir şekilde bulaşması söz konusu. Diğer bir husus, gideceğiniz berberin nezih ve temiz bir ortamda çalışması gerekiyor. Havluları, tarakları, makas, fırça ve jiletleri bir defa kullanımlık olmalı, hijyen kurallarına dikkat edilmeli ve diğer bir müşteriye kullanmaktan kesinlikle kaçınılmalıdır. Maalesef berberlerin çok azının buna uyduğunu söyleyebiliriz. Bazılarının ise duyarsız olduklarına çoğu zaman tanık oluyoruz. Tüm Berber ve Kuaförlerin temizlik ve hijyen kurallarına son derece ve tavizsiz uymalarının sağlanması için Belediye Zabıtası, İl Sağlık Görevlileri ile Berberler ve Kuaförler Odalarının denetimlerini tavizsiz yapmaları ülkemiz insanlarının sağlığı açısından son derece önem taşıyor. Merdiven altlarında bu mesleğin icra edilmesine asla izin verilmemelidir. Beyler! Ben size şunu öneriyorum, en iyisi tıraş makinesi satın alın ve bu dönemde bir süre kendi tıraşınızı kendiniz yapmaya gayret gösteriniz. Tabii ki Corana Virüsünden, endişelerinizden kurtulmak ve içinizin rahat etmesini istiyorsanız; kendi sağlığınız, sevdiklerinizin sağlığı ve tüm insanlık için bunu yapmanızı tavsiye ederim. Yüce Rabbim, Coronavirüs’den ülkemizi ve milletimizi tez zamanda kurtarması dileklerimle, kalın sağlıcakla….
Günün Anketi Tümü
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?