Karakış destek paketi izmir büyükşehir belediyesi başvurusu para gıda yardımı bebek bezi mama

İzmir Büyükşehir Belediyesi bizizmir karakış destek paketi 2021 – 2022 detayları belli oldu. Para yardımı, gıda paketi yardımı, giysi, eşya ve yakacak yardımı ile bebek bezi ve mama yardımı yapılıyor.

Güncel 19.12.2021, 16:36
Karakış destek paketi izmir büyükşehir belediyesi başvurusu para gıda yardımı bebek bezi mama

Son dakika İzmir haberleri… Karakış destek paketi izmir büyükşehir belediyesi başvurusu bizizmir detayları belli oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi kış yardımı kapsamında para yardımı, gıda paketi yardımı, bebek bezi ve mama yardımı ile birlikte, İzmir Büyükşehir Belediyesi giysi yardımı, yakacak odun kömür yardımı, eşya yardımı ve diğer kış yardımları sürüyor.

İzmir’de kara kış destekleri kapsamında gıda yardımından giysi yardımına, barınma yardımından ısınma yardımına, temel ihtiyaç malzemelerinin yardımından para yardımına kadar geniş bir yardım ağı kuruldu. Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre 24,4 milyon liralık yardım yapıldı. Bunun için Karakış Destek Hattı kuruldu. Ayrıca bizizmir.com sitesinden de başvurular alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda açıklamalarda bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, belediye olarak ekonomik anlamda zor günler geçirdiğimiz bugünlerde ihtiyacı olan tüm İzmirlilerin dün olduğu gibi bugün de yanında olmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Karakış destek paketi izmir büyükşehir belediyesi başvurusu

Karakış destek paketi İzmir Büyükşehir Belediyesi başvurusu 444 40 35 numaralık Karakış Destek Hattı üzerinden yapılıyor. Bu numaraya yapılan çağrılara tek tek yanıt veriliyor. İzmirlilerin talepleri kısa sürede yerine getiriliyor. Bunun için seferber olan İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yardım taleplerine daha hızlı yanıt verebilmek için destek hattının yanı sıra ayrıca bizizmir.com üzerinde de başvuruları alıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi para gıda yardımı bebek bezi mama

İzmir Büyükşehir Belediyesi karakış destek paketi 2021-2022 kapsamında para yardımı, gıda yardımı, bebek bezi ve mama yardımı yapıyor. Ayrıca giysi yardımı, yakacak yardımı ve eşya yardımı da yapılıyor. Bizizmir.com üzerinden başvuru yapan vatandaşlar, almak istedikleri yardımları işaretliyor ve başvurularını gerçekleştiriyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kriz belediyeciliği anlayışıyla yaşadığımız zor günleri, depremi, pandemiyi, sel felaketini nasıl el ele vererek, dayanışma ile atlattıysak, şimdi de soğuk kış günlerinde ihtiyacı olan İzmirlilerin kapılarında İzmir Büyükşehir Belediyesi ekiplerini göreceklerini kaydetti. Soyer, İzmirlilerin yanında olduklarını ve yanlarında olmaya devam edeceklerini kaydetti.

Karakış destek paketi izmir büyükşehir belediyesi başvurusu para gıda yardımı bebek bezi mama

Karakış destek paketi izmir yardımları 2021 - 2022

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kasım ayının başından bugüne Kara Kış Desteği kapsamında;

 • 17 bin 630 haneye gıda paketi dağıttı,
 • 5 bin 815 haneye 8 milyon 488 bin liralık nakdi destek sağlandı,
 • 804 adet hijyen paketi,
 • 406 paket bebek bezi,
 • 7 bin 366 adet battaniye ve yorgan,
 • 99 adet soba, 648 adet elektrikli ısıtıcı,
 • 400 çuval yakacak dağıtımı da yapıldı,
 • 704 haneye 31 bin 766 parça giysi,
 • Çocuklara 269 adet oyuncak verildi,
 • Aşevinden 415 bin kişilik sıcak yemek, kumanya, kahvaltı, pide ve çorba ikramı yapıldı,
 • İhtiyaç sahibi ilk ve ortaokul öğrencilerine 20 bin bot ve mont,
 • 4 bin 20 adet çölyak ve fenilketönüri gıda kolisi ulaştırıldı,
 • 658 vatandaş hamam hizmetinden yararlandı,
 • 64 vatandaş Basmane bölgesinde Belediye tarafından kiralanan otelde konakladı,
 • 92 haneye 386 adet ev eşyası verildi,
 • Nakdi yardımlarla birlikte tüm bu desteklerin bedeli 24 milyon 421 bin lira oldu.

  izmir büyükşehir belediyesi gıda erzak paket koli yardım başvurusu 2021

Yorumlar (21)
Emine 1 gün önce
Kirada oturuyorum durumum yok damadım ceza evinde 4cocukvar yardımlarını bekliyorum
Bayram kurşun 5 gün önce
Yakacak yardımı istyorum
Gökhan 2 hafta önce
Ben epleks hastasiyim çalışamıyorum ve sağ elimi doldurulacak kara kış yardım ihtiyaçımız var. 2 tane çocuğum var birisi 8 yaşında ilkokul 2 sınıfa gidiyor kırtasiye malzemesi ve tablet ihtiyaçımız var. Gıda ve sebze-meyve temizlik koli yardım. Odun kömür soba çok çürük birtane soba ihtiyaçımız var yardım etmenizi istiyorum kış günü için ev çok soğuk çocuğum var sizlerden yardım etmenizi istiyorum ederseniz çok sevinirim. Sizden haber bekliyorum nolursunuz.
Çiçek taşkıran 7 gün önce
2 cocugum var bez yardımı almak istiyorum eşim tarla işinde çalışıyor yardımınakit almak istiyorum lütfen yardım edin
Senay 2 hafta önce
Ben kanser tedavisi goruyorum universitye okuyan evladim var evde calisan yok ekmegimi bile baskalari aliyor kac kez basvuru yaptim cevap yok simdiden tesekur ederim
Yasemin şahin 2 hafta önce
Benim evim kira babamdan aylık alıyorum sadece yardım istiyorum
Senay menemen 2 hafta önce
Ben kanser tedavisi goruyorum universitye okuyan evladim var evde calisan yok ekmegimi bile baskalari aliyor kac kez basvuru yaptim cevap yok simdiden tesekur ederim
Sibel Çiçek 2 hafta önce
Eşim böbrek nakli hastasıdır çalışamıyor ben kendimde donörüyüm bende çalışamıyorum çocuklarım hepsi öğrenci geçinemiyorum desteğinize ihtiyacımız var lütfen yardımcı olmanızı dilerim saygılarımla Sibel Çiçek
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın