Korona virüsüne sebep olan yarasa çorbası nedir?

Çin'de ortaya çıkan ölümcül virüsü yaydığı iddia edilen yarasa çorbasının ne olduğu araştırılıyor.

Güncel 24.01.2020, 12:04

Çin, korona virüsüyle sarsılıyor. Çin'in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve şimdiye dek 17 kişinin ölümüne sebep olan korona virüsünün etkisiz hale getirilmesi için çalışmalar sürerken 500 kişinin bu virüse yakalandığı ifade ediliyor.

Çin'deki bu virüsün çıkmasında en önemli faktörlerden biri olduğu iddia edilen yarasa çorbası ise görenlerin midesini bulandırıyor. Sosyal medyada yarasa çorbası içen Çinlilerin videoları yer alırken bu görüntüler ilgi çekiyor.

Yarasa çorbası, bir yarasanın bütün olarak pişirilmesiyle elde ediliyor. Yarasanın eti sert ve kokusu kötü olduğu için biber ve sarımsak sürülüyor ve bu kokunun giderilmesi sağlanıyor. Yarasalar sadece çorba ile değil, kızartılmış bir şekilde de tüketiliyor.

Yorumlar (1)
Objektif adam 9 ay önce
Teknolojide çok ilerdeler fakat insandan çok başka bir yaratık gibi yaşıyorlar.Hayvanlar bile seçici olurken bunlar canlı namına ne varsa yedikleri için hem kendilerine hem insanlığın sağlığı için tehlike arz ediyorlar artı Türkistan da ki Türklere de zulüm etmeyi bırakıp Mazlum ahı almasınlar.Yoksa bu hastalık ne ilk olur ne son
21°
az bulutlu
Namaz Vakti 01 Ekim 2020
İmsak 05:39
Güneş 07:00
Öğle 13:06
İkindi 16:25
Akşam 19:02
Yatsı 20:18