Kronik hastalar ve 65 yaş üstü sokağa ne zaman çıkacak? Yasak ne zaman bitecek?

Kronik hastaların ve 65 yaş üstü vatandaşların sokağa ne zaman çıkacağı ve yasağın ne zaman biteceği merak ediliyor.

Güncel 09.05.2020, 11:05
Kronik hastalar ve 65 yaş üstü sokağa ne zaman çıkacak? Yasak ne zaman bitecek?

Türkiye'de koronavirüsün yavaş yavaş kontrol altına alınmasıyla birlikte tedbirler de gevşetilmeye başladı. Sokağa çıkma yasağı nedeniyle bir süredir evlerine kapanan kronik hastalara ve 65 yaş üstü vatandaşlara da müjde geldi. İçişleri Bakanlığı, kısa süre önce yaptığı açıklama ile bu vatandaşların sokağa ne zaman çıkabileceklerini duyurdu. 65 üstü vatandaşlar ve kronik hastalar da, sokağa ne zaman çıkabileceklerini araştırıyor. Sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili detaylar, haberimizde...

KRONİK HASTALAR - 65 YAŞ ÜSTÜ NE ZAMAN SOKAĞA ÇIKACAK

İçişleri Bakanlığının genelgesine göre; 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar, 10 Mayıs Pazar günü saat 11.00 ile 15.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek. Bu ayrıcalıktan yararlanacak olan vatandaşların maske takması ve sadece yürüme mesafesi olan bölgelere gitmesi ise zorunlu tutuldu.

Bu sınırlara uymayan vatandaşlara ise ceza kesilecek. Cezalar, Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 'nci maddesi gereğince uygulanacak. Konusu suç teşkil eden davranışlar ise TCK 195. madde kapsamında değerlendirilecek.

Yorumlar (0)