Manisa Turgutlu Yıldırım Mahallesi ev yangını

Manisa Turgutlu Yıldırım Mahallesi’nde çıkan yangında bir ev küle dönerken, evin oğlu, annesini ve kız kardeşini yaşanabilecek faciadan kurtardı.

Güncel 11.11.2022, 17:21
Manisa Turgutlu Yıldırım Mahallesi ev yangını

Manisa Turgutlu Yıldırım Mahallesi ev yangını detayları ortaya çıktı. Turgutlu ilçesinde bacadan kaynaklandığı tahmin edilen yangında müstakil bir ev küle döndü. Edinilen bilgiye göre Manisa’nın Turgutlu ilçesi Yıldırım Mahallesi Yalı Sokakta bulunan Mehmet Ali Ç. ve ailesinin ikamet ettiği evde gece saat 01.00 sıralarında yangın çıktı.

Manisa Turgutlu Yıldırım Mahallesi ev yangını

Annesi Aycan ve kız kardeşi Dicle Ç.’nin uykuda olduğu saatlerde yangı çıktığını fark eden Erdal Ç. annesini ve kız kardeşini uyandırarak evi tahliye etti. Komşuların haber vermesiyle olay yerine intikal eden Manisa Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri uzun uğraşlar sonucu yangını söndürürken, olayda yaralanan olmadı.

Yangının bacada duman birikmesinden kaynaklandığı tahmin edilirken, evde ikamet eden Mehmet Ali Ç. evde kendisinden önce doğalgaz kullanıldığı için bacanın kapatılmış olduğunu, bundan haberdar olmadıklarını ve yangının bacaların kapalı olmasından kaynaklanmış olabileceğini söyledi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)