Pandemi etkisi ile kiralık villalara rağbet arttı

Hayatımızın yönünü birçok alanda değiştiren pandemi bize ya yeni alışkanlıklar kazandırdı ya da eski alışkanlıklarımıza yeni boyutlar. Bu süreçte tatil kültürümüz de farklı bir boyut kazandı.

Güncel 22.09.2021, 11:36 23.09.2021, 12:38
Pandemi etkisi ile kiralık villalara rağbet arttı

Kiralık villa sektörü sağladığı konfor alanı ile tercih edilen bir tatil türüydü fakat pandeminin yaşanmasıyla birlikte daha çok talep görmeye başladı. Turizm genel olarak bu süreçte olumsuz etkilenmiş olsa dahi kiralık villa sektörü olumsuz etkilenmedi. Kısıtlama dönemlerini farklı yerde geçirmek isteyen tatilciler villa kiralama olanaklarından yararlandı. Böylelikle hem havuz başında tatil yapabildiler hem de kısıtlama dönemlerinde kendilerini izole edebildiler. Bu dönemle kiralık villa konforunu tadan tatilciler sonrasında da otellerden ya da diğer konaklama biçimlerinden vazgeçtiler.

Uzun zamandır kiralık villa sektöründe hizmet veren www.hellovillam.com kurucusu Sercan Korkuç sektör genelinde gözlemlerini şöyle aktarıyor.

İsteğe göre hizmet ve villa var

Sizin tatilden beklentiniz ne ise villanızı da ona göre seçebiliyorsunuz. Gözlerden uzak tatil yapmak isteyenler muhafazakar villa seçeneklerine yöneliyor. Muhafazakar villalar ise tam korunaklı havuzlara ve çevredeki konutların görüş alanının dışında bir lokasyona sahip oluyorlar. Tatil için kiralık villa seçeneklerini değerlendiren dört kesim var.

Muhafazakar kesim, balayı çiftleri, arkadaş grupları ve geniş aileler. Geniş aileler için çocuk havuzlu villa seçenekleri tüm ihtiyaçlarını karşılamış oluyor. Geniş kapasiteli lüks kiralık villa seçeneklerini değerlendirenler ise genellikle arkadaş grupları oluyor. Balayı çiftleri ise jakuzili balayı villalarını tercih ediyor. Bu villalar sayesinde kalabalıktan uzak baş başa bir tatil geçirebiliyorlar.

Doğa içerisinde, deniz manzaralı, bahçeli, havuzlu gibi tatil anlayışınıza uygun villa seçenekleri her daim mevcut. Yazlık villa kiralama alışkanlıklarından sonra şimdi ise her mevsim villa kiralama fazlasıyla rağbet görüyor. Kışın ısıtmalı havuzlu villalar tercih edilerek farklı bir tatil deneyimi yaşanabiliyor.

Hayvan dostu villalar da var. Hayvan sever kesimin tatil yaparken en çok yaşadıkları sıkıntı evcil hayvanlarını emanet edebilecekleri bir yer oluyor. Evcil hayvan kabul eden villalar sayesinde ise böyle bir dertleri kalmıyor. Dostlarıyla beraber bu villalarda özgürce tatil yapabiliyorlar. Tatil villa kiralayarak daha kişisel ve konforlu bir zaman dilimine dönüşüyor.

Güvenilir villa kiralama siteleri nasıl ayırt edilir?

En iyi villa kiralama sitesi nasıl anlaşılır gibi sorularla gelen misafirlerimiz oluyor. Onların ise ilk öncelikle villa kiralayacakları dijital acente TURSAB belgesine sahip mi buna dikkat etmeleri gerekmektedir. Sonrasında ise kullanıcı yorumları fazlasıyla yol gösterici olacaktır. Villa kiralarken ise villanın konumuna, kapasitesine ve beklentileri dahilindeki özelliklerine dikkat edebilirler.

Kaynak: https://www.haberankara.com/yasam/kiralik-villa-tatili-covid-19-ile-birlikte-tatilcilerin-yeni-gozdesi-h174682.html

Yorumlar (0)