Sanatçı Akrep Nalan öldü, Akrep Nalan kimdir kaç yaşında ne kanseri?

Akrep Nalan olarak tanınan şarkıcı ve oyuncu Füsun Nalan Açın (67) Muğla’nın Bodrum ilçesindeki evinde bakıcısı tarafından ölü olarak bulundu.

Güncel 04.03.2022, 15:13
Sanatçı Akrep Nalan öldü, Akrep Nalan kimdir kaç yaşında ne kanseri?

Son dakika Muğla Bodrum haberleri… Sanatçı Akrep Nalan öldü. Akrep Nalan kimdir kaç yaşında, Akrep Nalan ne kanseri soruları yanıt buldu. Bir döneme şarkıları ile damgasını vuran, Hayat Bilgisi dizisinde Fidan Hoca karakteri ile hafızalarda yer edinen “Akrep Nalan” lakaplı Füsun Nalan Açın (67) Eskiçeşme Mahallesi’ndeki evinde ölü olarak bulundu.

Sanatçı Akrep Nalan öldü

Bakıcısının Akrep Nalan’ı hareketsiz bir şekilde bulmasının ardından sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekipleri Akrep Nalan’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Akrep Nalan’ın ölümü sevenlerini ve komşularını yasa boğdu. Sanatçının bir süre önce hastanede tedavi gördüğü ve solunum yetmezliği nedeni ile hayatını kaybettiği bilgisi paylaşıldı.

Akrep Nalan’ın 13 yıllık komşusu Özlem Orpak basın mensuplarına yaptığı açıklamada "Nalan ablamın solunum yetmezliği sorunu vardı. Akciğerlerinde buzlanma vardı. Pazartesi günü hastaneye yatacaktı. Solunum cihazı falan alındı kendisine. Ben karşı komşusuyum. Bakıcısı sabah bana geldi, dedi ki ‘ablam iyi değil’. Ben de geldim, kalp masajı yaptım. Fakat geç kalınmış oldu, ambulansı çağırdım. Gelen doktorun söylediği de solunum yetmezliğinden dolayı vefat etmiştir. Biz 13 yıllık komşuyuz. Biz birbirini seven komşulardık.” dedi.

Acı haberi alan komşuları da eve geldi. Kimi komşuları gözyaşlarına hakim olamadı. Akrep Nalan’ın cenazesi, Bodrum Belediyesi Cenaze Hizmetleri Birimi’nin aracıyla evinden alınarak Bodrum Belediyesi morguna götürüldü.

Akrep Nalan kimdir?

Füsun Nalan Açın ya da halk arasında bilinen sahne adıyla Akrep Nalan 26 Nisan 1954 Ankara Yenimahalle doğumludur. 4 Mart 2022 Cuma günü Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşamını yitiren Türk pop müziği şarkıcısı ve oyuncu Akrep Nalan 1980 yılından itibaren kamuoyunun yakından tanıdığı sanatçılar arasında yerini aldı.

Eğitimini Ankara'da Bahçelievler Alparslan İlkokulu'nda, ortaokulu Adana Kız Lisesi ve Uşak Ticaret Lisesi'nde tamamladı. 1972-1980 yılları arasında Şaban Karamancı Demir Çekme Fabrikası ve Ahmet Karamancı Oksijen Fabrikası ve İnterfarma A.Ş.'de muhasebeci olarak çalıştı. Bu yıllarda Ankara Sanatevi'nde tiyatro çalışmaları yaptı. Hamdi Ortadirek başlıklı müzikli orta oyununda oynadı. Bu dönemde bir gece kulübünde barmen olarak çalışmaya başladı.

İlk profesyonel sahne çalışmasını 1980 yılında Hakkı Çağdaş'ın desteği ile Goldfinger gece kulübünde gerçekleştirdi. Daha sonra Bodrum Efe Bar, Pirinç Otel, Ünlü Otel, Paradise gibi mekânlarda dinleyici kitlesini artırdı. Ardından İstanbul'da Kulüp 12, Paella, Memos, Küfe gibi gece kulübü ve gazinolarda sahne aldı. 1991 yılında Vedat Sakman ve Halis Bütünley'in desteğiyle çıkardığı ilk albümü Dağ Çiçeği ile meşhur oldu. Daha sonra Selim Atakan'ın desteği ile 1994 yılında ikinci ve son albümü Zil Zurna Sevdalar albümü yayımlandı. İlk iki albümde yer alan Fânî Dünya, Halikarnas, Karlar Düşer, Sarhoş, Kolay Mı, Güneşlerime Kar Yağdı, Sende Kalsın gibi parçaları ile ses getirdi.

Şarkıcılığının yanı sıra oyunculuk da yapan Akrep Nalan; Zirvedekiler (1994), Baskül Ailesi (1997), Hayat Bilgisi (2003-2005), Peki Olur Şekerim (2003) ve Aşk Mahkumu (2004) gibi çeşitli dizi ve filmlerde yer aldı. Özellikle Hayat Bilgisi dizisinde canlandırdığı beden eğitimi öğretmeni Fidan Hoca rolüyle geniş kitlelere ulaşmıştır.

Akrep Nalan kaç yaşında?

Sanatçı Akrep Nalan 67 yaşındadır. 4 Mart 2022 Cuma günü 67 yaşında hayatını kaybeden sanatçı, Bodrum'da uzun süredir yaşadığı evinde solunum yetmezliği nedeniyle öldü.

Akrep Nalan ne kanseri?

Sanatçı Akrep Nalan kanser değildir. Halk arasında Akrep Nalan olarak bilinen ve sanatçı Akrep Nalan’ın da adının alındığı kişi olan Nalan Duman geçtiğimiz yıl yaşamını yitirmişti. Bir süredir kanser tedavisi gördüğü öğrenilen, 12 Eylül darbesinden önce sol hareketler içerisinde bulunan Nalan Duman'ın "Kasabalılar" adıyla bir grubu da bulunuyordu.

son dakika izmir ege bölgesi haberleri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)