Turgay Başyayla aslen nereli kaç yaşında boyu kaç kiminle evli eşi kim?

Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu programını sunan Turgay Başyayla’nın hayatı, kim ve aslen nereli olduğu, yaş ve boy bilgisi ile ailesi hakkında merak edilenler yanıt buldu.

Güncel 27.10.2021, 13:35 27.10.2021, 13:41
Turgay Başyayla aslen nereli kaç yaşında boyu kaç kiminle evli eşi kim?

Show TV ekranlarında yayınlanan Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu programı devam ediyor. Programı hazırlayıp sunan Turgay Başyayla’nın hayatına dair detayları merak eden izleyiciler, Turgay Başyayla kimdir, nereli, kaç yaşında? Turgay Başyayla boyu kaç, eşi kim? Sorularının yanıtlarını araştırıyor. İlk albümü olan Nazlıcan’ı 2000 yılında çıkaran ve Türkiye’nin farklı şehirlerinde onlarca konser veren sanatçı, şarkıcılığın yanı sıra halk oyunları konusunda da eğitimli biridir.

TBMM içerisinde halk konseri veren, Şizofren Aşk adı sinema filminde oyuncu olarak rol alan ve 2005 yılında Otel İstanbul ve Anne Ya da Leyla adlı filmlerde oynayan Turgay Başyayla, 2006 yılında Belek Gazi filminde Belek Gazi rolü ile kameralar karşısına geçmiştir. Turgay Başyayla’nın hayatı, kim ve aslen nereli olduğu, yaş ve boy bilgisi ile ailesi hakkında merak edilenlerin yanıtları haberimizde yer buluyor.

Turgay Başyayla

TURGAY BAŞYAYLA KİMDİR?

Sanatçı Turgay Başyayla 1976 yılında Zonguldak şehrinde dünyaya geldi. İlk ve ortaokul eğitimini Çankırı’da tamamladı. Doğu Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. 2000 yılında ilk albümünü çıkardı. Birçok konsere imza attı. Birçok filmde rol aldı. 2008 yılında Kral TV Müzik Ödülleri’nde “Yılın En İyi Türk Halk Müziği Sanatçısı” ödülünü kazandı. 2009 yılında TRT’de Sıla Türküleri adlı programı sundu. Aynı yıllarda Türkü Şiir Türkiye adlı programa imza attı. 2015 yılından günümüze ise Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu adlı programı sunuyor.

TURGAY BAŞYAYLA NERELİ?

Turgay Başyayla aslen Çankırılıdır. Zonguldak’ta doğan Başyayla, yaşamını İstanbul’da sürdürüyor.

TURGAY BAŞYAYLA KAÇ YAŞINDA?

1976 doğumlu olan Turgay Başyayla 44 yaşındadır. Turgay Başyayla Yengeç burcudur.

saba tümer aslen nereli, evli mi, boyu kaç

TURGAY BAŞYAYLA BOYU KAÇ?

Sanatçı Turgay Başyayla’nın boyu 1.87 cm’dir.

TURGAY BAŞYAYLA EŞİ KİM?

Turgay Başyayla’nın eşi Burcu Başyayla’dır. Çift 2008 yılında dünya evine girdi. Çiftin, Ali Azem, Ömer Adin ve Mustafa Aren adını taşıyan 3 oğlu var.

Turgay Başyayla

TURGAY BAŞYAYLA ALBÜMLERİ

  • Nazlıcan
  • Ben Patlarsam Eğer
  • Öz
  • Yediveren
  • Saçlarını Taramışsın
  • Sisteki Sesler
  • Yedi

hadise aslen nereli, gerçek yaşı, boyu kaç, burcu ne

Yorumlar (1)
Ayşe Metin 1 yıl önce
Turgay bey çok güzel program yapıyorsunuz ama birde insanları özendire,özendire yemeseniz çok güzel olur.o yemekleri bulan var bulamayan var.o yemekleri göstermeseniz çok dahai iyi olur.çok Teşekkürler...