u-etds giriş nasıl yapılır, yük ve eşya taşımacılığı için u-etds kimleri kapsıyor?

Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi olan U-ETDS’ye nasıl giriş yapıldığı, sistemin kimleri kapsadığı ve taşımacılık koşulları hakkındaki sorular yanıt buldu.

Güncel 21.06.2021, 15:45 27.07.2022, 15:45
u-etds giriş nasıl yapılır, yük ve eşya taşımacılığı için u-etds kimleri kapsıyor?

Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi (U-ETDS) ile birçok farklı iş alanına bildirim zorunluluğu getirdi. U-ETDS giriş nasıl yapılır, yük ve eşya taşımacılığı için u-etds kimleri kapsıyor sorularının yanıtları ortaya çıktı. Ülkemizde karayolu taşımacılığı yapan tüm iş kolları için kapsamlı bir denetim ve bilgilendirme sistemini bünyesinde ihtiva eden U-ETDS, yolcu ve yük taşımacılığı yapanların kontrolü ve denetimini sağlamaya devam ediyor.

U-ETDS aynı zamanda yaptığı bilgilendirmeler ile de taşımacılığın sorunsuz şekilde devam etmesini sağlıyor. Taşınan yüklerin ya da yolcuların ayrıntılı kaydının tutulması ile ihtiyaç halinde ilgili kurumlarla bu bilgiler paylaşılıyor. Özellikle yolcuların güvenliği bu sistemin getirdiği düzen ile kolaylıkla sağlanıyor.

Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi olan U-ETDS’yi kullanmak için hangi prosedürün uygulandığı sorusu yanıt buldu. Aynı zamanda eşya ve yük taşıyanların pratik şekilde bilgi girmesi, denetime açık olması ve sistemin sağlıklı şekilde devamının sağlanması için tüm ayrıntılar da sistemi kuranlar tarafından açıklandı.

U-ETDS sayesinde karayollarında meydana gelebilecek güvenlik açıkları da kolaylıkla tespit edilip çözülüyor ve bu sayede sorunsuz bir taşımacılık ağı oluşuyor. Her türlü taşımacılık işiyle ilgilenenler, online U-ETDS yazılımı sayesinde kolayca bildirim yapabilir ve detaylara hakim olabilirler. Yük ve eşya taşımacılığı faaliyetinde bulunanların işleri bu yazılım ile birçok açıdan çok daha kolay oluyor.

U-ETDS giriş nasıl yapılır ve nasıl kullanılır?

U-ETDS giriş nasıl yapılır sorusunun yanıtı oldukça basit. Yük ya da yolcu taşımacılığı yapan şirketinizin maddi kayıp ve zaman kaybı yaşamaması için, güvenlik sebebi ile doğru veri girişinin ve bu verilerin istenildiği durumlarda kolayca ulaşılabilir olmasının önemi çok büyüktür. Taşınan yükün ya da yolcunun güvenliğinin sağlanması için oluşturulan U-ETDS’ye gerekli bilgilerin girilmesi ve doğru kullanımının sağlanması için hazırlanan yazılım tüm sorunlarınızı kısa sürede çözecektir.

Taşınacak yükün ne olduğu ve yüke dair tüm ayrıntılar ile taşınan yolcunun kimlik bilgileri ve taşıma ile ilgili istenen diğer bilgilerin sorunsuz şekilde girilmesi için hazırlanan yazılım, sizin hızlı ve kolay işlem yapmanızı sağlayacak. U-ETDS bildirimlerinizi kolayca yapabilmek, kafa karışıklığına yol açmayacak şekilde pratik olarak hazırlanan yazılım ile mümkün. Bilgisayar kullanılabilen herkes bu yazılım sayesinde sistemi sorunsuz şekilde kullanabilir.

Yük ve eşya taşımacılığı için U-ETDS kimleri kapsıyor?

Yük ve eşya taşımacılığı için u-etds KTK ve KTY çerçevesinde ticari olarak faaliyet gösteren firmaları kapsıyor. Ayrıca tarifeli ve tarifesiz şekilde yolcu taşımacılığı yapanları (A1, A2, B1, B2, D1 ve D2), şehir içi ya da şehirlerarası eşya taşımacılığı yapanları (K1, K3, C2 ve C3) ve ayrıca lojistik işletmeciliği yapanları da kapsıyor. Diğer taraftan U-ETDS Kargo işletmecilerini (M1 ve M2), Nakliyat ambarlarını (N1 ve N2), Dağıtım işletmeciliği yapanları (P1 ve P2), Taşıma işleri organizatörlerini (R1 ve R2) ve Terminal işletmecilerini (T1 ve T2) kapsıyor.

Yorumlar (0)