Ünlü Yönetmen Erdal Gürbüz’den Örnek Davranış

Yönetmen Erdal Gürbüz, çiftçiye mor domates tohumu dağıttırdı. Erdal Gürbüz kimdir sorusu yanıt buldu.

Güncel 22.08.2022, 13:33
Ünlü Yönetmen Erdal Gürbüz’den Örnek Davranış

Adından sıkça söz ettiren, yazdıkları çizdikleri ve insanı duruşuyla örnek bir profil olan Erdal Gürbüz, annesi Derya Hanım için Türkiye’de zor bulunan ‘Mor Dometes’ tohumunu ücretsiz olarak çiftçiye dağıttırdı. Toplamda 1972 kilo tohum dağıttıran Gürbüz, topluma örnek olacak bu hareketiyle yine takdirleri üstüne toplamayı başardı.

Malatya – Kocaeli – İzmir – Bodrum – Datça – Manavgat – Marmaris gibi yerlere tohumları dağıttıran başarılı yönetmen, “Bu tohumlar gelecek dönemde kardeşçe yaşayacağımız Türkiye’nin belki de bir özetidir” diyerek sosyal bir mesaj verdi.

Fidan kampanyaları, Sma’lı bebekler, şehit ve gazi yakınları, üniversite öğrencileri, köy okulları gibi birçok kampanyada en ön safta bulunan Erdal Gürbüz, bundan sonra da durmayacağını bizlere bir kere daha kanıtlamış oldu.

Erdal Gürbüz kimdir?

Erdal Gürbüz beyazperdenin en çok aranan yönetmeni ve genel koordinatörüdür. 10.11.1989 tarihinde İsviçre’de dünyaya gelen, ilk ve ortaokulu burada tamamlayan Gürbüz, üniversite tahsilini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Fakültesinde tamamlamıştır.

Setlerde kablo toplayarak mesleğe başlayan Gürbüz, Azmi ve hırsı ile kısa zamanda genel koordinatörlüğe kadar yükselmiştir. Sayısızca ödüllere layık görülen Erdal Gürbüz, sırasıyla;

  • 2019 Uluslararası En İyi Yönetmen Ödülü,
  • 2020 Yılı Amerika’nın En İyi Yönetmeni Ödülünü almıştır.

Amerika Newyork Film Akademisi ve Londra Film Akademilerinde üst düzey eğitim almıştır. 40’a yakın hit klibe imza atan Erdal Gürbüz, çektiği Atatürk ve Cumhuriyet reklamlarıyla da her daim zirvede kalmayı başarmıştır.

Setlerde az konuşup, çok dinleyen bir adam olarak da bilinen Erdal Gürbüz, her oyuncunun çalışmak istediği bir hoca haline gelmiştir.

Yorumlar (0)