Yazılım Mühendisi Hamit Daylak dijital alışveriş çılgınlığına dikkat çekti

Dijital gelecek hakkında açıklamalarda bulunan Yazılım Mühendisi Hamit Daylak, dijital alışveriş çılgınlığı ve dijital dünyanın evrimi hakkında konuştu.

Güncel 31.10.2021, 18:45
Yazılım Mühendisi Hamit Daylak dijital alışveriş çılgınlığına dikkat çekti

Dijital dünyanın evrimi devam ediyor. Geleceğe yön verecek yeni fikirler, güncel teknolojiler ile birleşiyor ve geleceği şekillendiriyor. Teknolojinin hayatımıza katacağı kolaylıkları hemen öğrenmek istiyoruz. Gelecekte insanoğlunu nelerin beklediği hakkında karşı konulamaz bir merakımız var. Yazılım Mühendisi Hamit Daylak, dijital alışveriş çılgınlığına dikkat çekti. Daylak, tüm merak edilen soruları yanıtlamayı sürdürüyor.

Sürekli gelişen dijital dünyayı ve ülkemizde bu yöndeki son gelişmeleri, mevcut pandeminin dönüştürücü gücü penceresinden değerlendiren Yazılım Mühendisi Hamit Daylak, dijital sektörün tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi, Türkiye’de de çok hızlı bir büyüme gerçekleştirerek, inanılmaz bir gelişim gösterdiğine dikkat çekti.

Hamit Daylak: Dijital Alışveriş Çılgınlığı Var

Özellikle dijital alışveriş konusunda ülkemizde büyük bir çılgınlığın olduğunu söyleyen Hamit Daylak, dijital alışverişin ülkemizde bu denli yaygın kullanılmasının ana sebebinin, ürettiğinden daha çok tüketen bir toplum olmamızdan kaynaklı olduğunun altını çizdi. Tüketim çılgınlığı içinde olanların, “Her şey çok hızlı olsun. İstediğimi bir an önce elde etmeliyim. Bunu da almalıyım” yaklaşımı ile bu çılgınlığı bir histeriye dönüştürdüğünü kaydeden Daylak, ayrıca dijital alışverişin daha geniş kitlelere yayılmasını sağlayan yapay zekanın da, insanları girdikleri alışveriş sitelerinde tutmaya çalıştığını dile getirdi. Daylak, tüm bu alışveriş sitelerinin birer kumarhaneye benzediğini, bu sitelerden bir kez alışveriş yapan bir tüketicinin, kısa süre içinde tekrar bu deneyimi yaşamaya çalıştığını kaydetti.

Salgın Sonrası Dijital Dünyanın Evrimi Nasıl Olacak?

Covid-19 pandemisi ile beraber tüm bu süreçlerin nasıl etkilendiği konusunda da açıklamalarda bulunan Yazılım Mühendisi Hamit Daylak, “Pandemi aslında alışveriş sektörünü olumlu etkiledi. Kepenk kapatmak zorunda kalan insanlar, satışlarını sosyal mecralar ile yapmaya devam etti. İnsanlar, ‘dijital medyayı nasıl daha etkili kullanırım, daha etkili kullanmak ticaretimde fayda sağlar mı’ gibi sorularla bizlere ulaştılar. Biz de konuya dair bilgi birikimlerimiz ile müşterilerimizi memnun edecek şekilde tavsiyelerde bulunduk” dedi.

Salgın sonrası dijital dünyanın nasıl bir evrim geçireceği konusuna da değinen Daylak, “Bunun salgın veya pandemi ile ilgisi yok. Dijital dünya sürekli gelişecek ve bizler sürekli bu dijitalleşmeye ayak uyduracağız.” dedi.

Hamit Daylak kimdir?

Hamit daylak, 22 Ağustos ’da Kayseri’de dünyaya geldi. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Daylak, İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Kayseri’de tamamladı. Üniversite eğitimi için Hatay’a giden Daylak, Mustafa Kemal Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümünü bitirerek mezun oldu. Meraklı bir yapıya sahip olmasından dolayı küçük yaşlarda programlama ile tanışan Daylak, kendi web sitelerini ve uygulamalarını geliştirdi.

Yazılım Mühendisi Hamit Daylak, 2011 yılından bu yana birçok ajans şirketi ile çalışarak kariyerinde büyük ilerleme sağladı ve büyük projelere imza attı. Daylak, kendisini yazılım mühendisi ve dijital medya uzmanı olarak tanımlıyor. Moxs Dijital isimli şirketin kurucusu olan Daylak, şirketin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev alıyor.

Hamit Daylak’ın instagram hesabı: https://www.instagram.com/wr00t/

Yorumlar (0)