Zeki Müren anma konseri İzmir Kültürpark’ta yapılacak

Sanat güneşimiz Zeki Müren, yaşama veda ettiği yerde, İzmir Kültürpark’ta anılacak. Özel konser 24 Eylül’de düzenlenecek.

Güncel 21.09.2021, 12:31
Zeki Müren anma konseri İzmir Kültürpark’ta yapılacak

Zeki Müren anma konseri İzmir Kültürpark’ta yapılacak. 24 Eylül 1996’da TRT İzmir Televizyonu'nun Kültürpark'taki stüdyolarında kendisi için düzenlenen tören sırasında geçirdiği kalp kriziyle hayata gözlerini yuman Türk müziğinin “Sanat Güneşi” Zeki Müren, vefatının 25. yıldönümünde özel bir konserle anılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği konser, 24 Eylül Cuma akşamı 20.00’de İzmir Sanat’ta olacak. Gecede Erol Gönüldaş ve saz arkadaşları eşliğinde Yeşer Karasu, Aslı Erzurumlu ve Göksenin Çakmak solist olarak yer alacak.

Zeki Müren şarkılarının seslendirileceği konser ücretsiz olacak. Giriş için QR kodlu biletler kultursanat.izmir.@bel.tr’den alınabilir.

Zeki Müren anma konseri İzmir Kültürpark

  • Etkinlik adı: Zeki Müren anma konseri
  • Etkinlik tarihi saati: 24 Eylül 2021 Cuma / 20.00
  • Etkinlik yeri: İzmir Sanat Kültürpark / Konak

Zeki Müren’in müzikal kariyeri

Sanata olan katkılarından dolayı 1991 yılında "Devlet Sanatçısı" unvanıyla ödüllendirilen Zeki Müren, Türkiye'de verilmeye başlanan Altın Plak Ödülü'nün de ilk sahibi olmuştu. Ünlü sanatçı, müzik hayatı boyunca 600'ü aşkın plak ve kaset doldurmuş, 300'ü aşkın şarkı bestelemişti.

son dakika izmir haberleri

Yorumlar (0)