Yeşilçam’ın en komik yapımlarından olan Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filminin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filmi ne zaman hangi yıl çekildi, Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filmi oyuncuları kim, Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filmi Ayşe Ömer kim, Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filminin çekildiği yer nerede? sorularının cevapları ortaya çıktı. İkonik ve müzikal olarak en çok bilinen melodilerden olan filmin müzikleri Melih Kibar tarafından hazırlandı. Filmin görüntü yönetmeni ise Ertunç Şenkay oldu.

Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filminin oyuncu kadrosunda Münir Özkul, Adile Naşit, Şevket Altuğ, Perran Kutman, İlyas Salman ve Şener Şen ile birlikte Zümrüt Cansel ve Talip Güran başrol oynuyor. Kartal Tibet’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin uyarlama senaryosunu Sadık Şendil yazmıştır. Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filmi kaç yılında çekildi, oyuncu kadrosu Ayşe Ömer kimdir, nerede çekildi, çekim yeri sorularının yanıtları haberimizde nasabet yer alıyor.

Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filmi ne zaman çekildi?

Yeşilçam filmleri arasında özel bir yeri olan serinin Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filmi 1978 yılında çekildi. Film bir sonraki yıl 1 Şubat 1979 tarihinde ise sinemaseverler ile beyazperdede buluştu. Günümüzde farklı tarihlerde ve farklı kanallarda yayınlanmaya ve izleyenlere keyifli anlar yaşatmaya devam ediyor.

Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filmi çekildiği yer nerede?

Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filminin çekildiği yer İstanbul’un Üsküdar ilçesindedir. Film, Üsküdar’da bulunan Validebağ Korusu içindeki Adile Sultan Kasrı'nda ve Acıbadem’de bulunan Özel Çamlıca Lisesi’nde çekilmiştir. Filmin çekimleri için bu 2 mekanda ve çevresinde çekim setleri nasabet giriş kurulmuştur.

Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filmi oyuncuları Ayşe Ömer kim?

  • Münir Özkul (Kel Mahmut)
  • Zümrüt Cansel (Ayşe)
  • Talip Güran (Kıvırcık Ömer)
  • Şevket Altuğ (Kimya hocası)
  • Adile Naşit (Hafize Ana)
  • Perran Kutman (Hürrem)
  • Şener Şen (Badi Ekrem)
  • İlyas Salman (Bilo Ağa)

Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filminin oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler oynuyor; Muharrem Gürses (Müdür), Bülent Haksever (Kıllı Sami), Cem Gürdap (Tulum Hayri), Feridun Şavlı (Domdom Ali), Ahmet Arıman (Hayta İsmail), Sevda Aktolga (Sevda), Hayri Karabey (Coğrafya Hocası).