Türk sinemasının en popüler filmlerinden olan Hababam Sınıfı filmi televizyon ekranlarında izleyiciler ile buluşmaya devam ediyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Hababam Sınıfı filminin çekildiği okul nerede, Hababam Sınıfı filmi nerede çekildi, Hababam Sınıfı filmi hangi kanalda oynuyor, Hababam Sınıfı filmi ne zaman çekildi, Hababam Sınıfı filmi oyuncu kadrosu karakterleri kim? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerinde İnek Şaban rolü ile Kemal Sunal, Kel Mahmut rolü ile Münir Özkul, Güdük Necmi rolü ile Halit Akçatepe, Damat Ferit rolü ile Tarık Akan, Hafize Ana rolü ile Adile Naşit, Muharrem Gür rolü ile Muharrem Gürses, Domdom Ali rolü ile Feridun Şavlı yer alıyor. Filmin önemli oyuncuları arasında ayrıca Sıtkı Akçatepe, Cem Gürdap, Akil Öztuna, Kemal Ergüvenç, Ayşen Gruda, Ergin Orbey, Ahmet Arıman, Ertuğrul Bilda, Talat Dumanlı, Hayri Karabey ve Cengiz Nezir rol alıyor.

Hababam Sınıfı filminde, Özel Çamlıca Lisesi’ne yeni atanan müdür muavini Mahmut Hoca (nam-ı diğer Kel Mahmut) kopya çeken, okuldan kaçıp maçlara giden, hocalarla sürekli kafa bulan öğrencilerle dolu 6 Edebiyat B sınıfını (nam-ı diğer Hababam Sınıfı) ilginç ceza yöntemleriyle disiplin altına almaya çalışıyor. Fakat aynı zamanda öğrenci haylazlığı dışında, okulda başka ciddi olaylar da yaşanıyor. Türk sinemasının en çok izlenen yapımları arasında olan Hababam Sınıfı, serinin ilk filmidir ve devam eden filmler de büyük ses getirmiştir. Hababam Sınıfı filmi hangi okulda çekildi, nerede çekilmiştir, çekim yeri neresi, hangi kanalda oynuyor, kaç yılında çekildi, oyuncu kadrosu karakterleri kim sorularının yanıtları ve filme dair merak edilen detaylar haberimizde olipsbet yer alıyor.

Salak Milyoner filmi çekildiği ev nerede çekildi hangi köyde çekildi hangi kanalda oynuyor? Salak Milyoner filmi çekildiği ev nerede çekildi hangi köyde çekildi hangi kanalda oynuyor?

Hababam Sınıfı filmi ne zaman çekildi?

Hababam Sınıfı filmi 1974 yılında çekildi. 88 dakika süren film 1 Nisan 1975 tarihinde gösterime girdi ve büyük ilgi gördü. Günümüzde farklı tarihlerde ve kanallarda sık sık izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Filmin yönetmen koltuğunda Ertem Eğilmez oturuyor. Yapımcısı Nahit Ataman olan filmin senaryosunu, Rıfat Ilgaz’ın eserinden uyarlayıp Umur Bugay yazdı. Filmin efsaneye dönüşen müziklerini ise Melih Kibar hazırladı.

Hababam Sınıfı filmi nerede çekildi?

Hababam Sınıfı filmi İstanbul’un Üsküdar ilçesinde bulunan Validebağ Korusu’nda çekildi. Filmin çekimleri için, korunun içinde bulunan Adile Sultan Kasrı’nda çekim setleri kuruldu. Filmin çekimlerinin önemli bir bölümü Adile Sultan Kasrı’nda yapıldı. Günümüzde Validebağ Adile Sultan Kasrı içinde Hababam Sınıfı Müzesi bulunuyor. Ayrıca ana çekim yerine çok yakın olan Acıbadem Özel Çamlıca Kız Lisesi’nde de filmin bazı sahneleri çekilmiştir.

Kılıbık filminin çekildiği ev nerede çekildi kaç yılında çekildi ne zaman hangi kanalda oynuyor? Kılıbık filminin çekildiği ev nerede çekildi kaç yılında çekildi ne zaman hangi kanalda oynuyor?

Hababam Sınıfı filminin çekildiği okul nerede?

Hababam Sınıfı filminin çekildiği okul İstanbul’un Üsküdar ilçesine bağlı olan Validebağ Korusu’ndadır. Filmin çekimleri koru içinde bulunan Adile Sultan Kasrı’nda yapılmıştır. Çekimlerin büyük bölümü bu mekanda gerçekleşmiş ve ölümsüz Hababam Sınıfı serisi ortaya çıkmıştır. Komedi ve dram türlerinde çekilen filmde, Hababam Sınıfı ile okula gelen yeni müdür yardımcısı arasındaki mücadele anlatılıyor. Hababam Sınıfı film serisinin ilk filmi olan yapımda rol alan Ayşen Gruda, ilk kez bu film ile sinema deneyimini yaşamıştır.

Hababam Sınıfı filmi konusu ne?

Hababam Sınıfı filminde, Hababam Sınıfı, yıllardır sınıfı geçemeyen, yaşı büyük öğrencilerden oluşuyor. Bu öğrenciler okulun hiçbir kuralına uymuyorlar. Okula Kel Mahmut lakaplı yeni bir müdür yardımcısı geliyor. Mahmut Hoca, okulda disiplini sağlamaya çalışıyor. Böylelikle öğrenciler ve Mahmut Hoca arasında bir mücadele başlıyor. Öğrencilik hayatları haylazlık ve tembellik üzerine kurulu olan bir sınıf dolusu matrak öğrencinin, yer yer eğlenceli, yer yer de dokunaklı öyküleri anlatılıyor.

Hababam Sınıfı filmi hangi kanalda oynuyor?

Hababam Sınıfı filmi Show TV kanalında oynuyor. Film 6 Ağustos Pazar günü saat 20.00’de Show TV ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Arzu Film tarafından çekilen film Yeni Stüdyo tarafından renklendirilmiş ve seslendirilmiştir. Ayrıca Vipsaş Post Production tarafından HD olarak restore edilmiş ve afişi Mimeray tarafından hazırlanmıştır. Filmde Tarık Akan’ı Pekcan Koşar, Cengiz Nezir’i Erhan Yazıcıoğlu, Bilge Zobu’yu Hayri Arlı, Ekrem Dümer’i Ünal Gürel, Feridun Şavlı’yı Türker Tekin, Sıtkı Akçatepe’yi Mümtaz Ener, Akil Öztuna’yı Gazanfer Özcan, Cem Gürdap ve Hakkı Karadayı’yı ise Şener Şen olipsbet giriş seslendirmiştir.

Tosun Paşa filmi çöl sahnesi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri Tosun Paşa filmi çöl sahnesi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri

Hababam Sınıfı filmi oyuncu kadrosu karakterleri

 • Kemal Sunal - İnek Şaban
 • Münir Özkul - Kel Mahmut
 • Halit Akçatepe - Güdük Necmi
 • Tarık Akan - Damat Ferit
 • Adile Naşit - Hafize Ana
 • Muharrem Gürses - Okul müdürü Muharrem Gür
 • Feridun Şavlı - Domdom Ali
 • Sıtkı Akçatepe - Paşa Nuri, Fizik öğretmeni
 • Cem Gürdap - Tulum Hayri
 • Akil Öztuna - Akil Hoca, Felsefe öğretmeni
 • Kemal Ergüvenç - Kemal Hoca, Kimya öğretmeni
 • Ayşen Gruda - Yarışma Sunucusu
 • Ergin Orbey - Hüseyin Şevki Topuz
 • Ahmet Arıman - Hayta İsmail

Hababam Sınıfı filminin oyuncuları arasında ayrıca şu isimler var;  Ertuğrul Bilda - Külyutmaz Necmi, Biyoloji öğretmeni, Talat Dumanlı - Kürt Sıtkı, Matematik öğretmeni, Hayri Karabey - Rıza Hoca, Coğrafya öğretmeni, Cengiz Nezir - Bozum Cahit, Bülent İğdiroğlu - Kalem Şakir, Hakkı Karadayı - Veysel Efendi. Ekrem Dümer - Doktor Bekir, Bilge Zobu - Beden Hocası, Dilaver Gür - Dilaver, Selim Naşit - Süslü Selim, Tuncay Akça - Bacaksız, Gazanfer Şener - Kikirik, Ercan Gezmiş - Postal Rıza ve Bülent Onaran - Palamut Recep.

Çöpçüler Kralı filmi nerede çekildi hangi semtte çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları kim? Çöpçüler Kralı filmi nerede çekildi hangi semtte çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları kim?