Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filmi televizyon ekranlarında ve dijital platformlarda sinemaseverler ile buluşmaya devam ediyor. Filmin çekim ve yayın detayları merak ediliyor. Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı nerede çekildi, Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı hangi kanalda oynuyor, Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı ne zaman çekildi, Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı oyuncu kadrosu karakterleri kim? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Yapımcısı ve yönetmeni Ertem Eğilmez olan filmin orijinal hikayesi usta yazar Rıfat Ilgaz’a ait. Filmin uyarlama senaryosunu, Yeşilçam filmlerinin usta senaristi Sadık Şendil yazdı. Filmin başrollerini Kemal Sunal, Münir Özkul, Tarık Akan, Adile Naşit, Şener Şen ve Halit Akçatepe paylaştı.

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filmi Şener Şen ve Kemal Sunal’ın birlikte rol aldıkları ilk film olarak bilinmektedir. Ayrıca Tarık Akan’ın oynadığı son Hababam Sınıfı filmidir. Serinin bu filminde, sahte diplomalar ile Mahmut Hoca’yı kandırmaya çalışan Hababam Sınıfı, yine sınıfta kalıyor ve Özel Çamlıca Lisesi’ne geri dönüyor. Okula yeni atanan beden eğitimi hocası Badi Ekrem ise sınıfa kök söktürüyor. Daha sonra okula yeni bir edebiyat öğretmeni geliyor ve eğlence başlıyor. Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filminin çekildiği yer, çekim yeri, nerede çekilmiştir, hangi okulda çekildi, hangi kanalda oynuyor, kaç yılında çekildi, oyuncuları isimleri nedir sorularının yanıtları haberimizde betsine yer alıyor.

Şendul Şaban filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu Şendul Şaban filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı ne zaman çekildi?

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filmi 1975 yılında çekildi. Serinin ikinci filmi olan yapım 1 Ocak 1976 tarihinde sinemalarda gösterildi ve büyük bir gişe başarısı elde etti. Günümüzde farklı tarihlerde ve kanallarda yayınlanmaya devam etmektedir. Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filminin müziklerini Melih Kibar hazırladı.

Çöpçüler Kralı filmi nerede çekildi hangi semtte çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri Çöpçüler Kralı filmi nerede çekildi hangi semtte çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı nerede çekildi?

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filmi İstanbul’un Üsküdar ilçesine bağlı Validebağ Korusu’nda çekildi. Korunun içinde bulunan Adile Sultan Kasrı, filmin ana çekim mekanı oldu. Günümüzde bu koruda bulunan Adile Sultan Kasrı içinde Hababam Sınıfı Müzesi vardır. Film, serinin en çok hasılat yapan filmi oldu.

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı hangi kanalda oynuyor?

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı Star TV kanalında oynuyor. Film 22 Mayıs Çarşamba günü saat 20.00'de Star TV ekranlarında izleyiciler ile buluşuyor. Arzu Film tarafından çekilen komedi filmi, Hababam Sınıfı filminin devamı olarak çekildi ve kendisinden sonra da Hababam Sınıfı Uyanıyor filmi betsine giriş sinemalarda gösterildi.

Hababam Sınıfı filminin çekildiği okul nerede çekildi hangi kanalda oynuyor ne zaman çekildi? Hababam Sınıfı filminin çekildiği okul nerede çekildi hangi kanalda oynuyor ne zaman çekildi?

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı oyuncu kadrosu

 • Kemal Sunal - İnek Şaban
 • Münir Özkul - Müdür Muavini Kel Mahmut
 • Halit Akçatepe - Güdük Necmi
 • Semra Özdamar - Semra Hoca
 • Tarık Akan - Damat Ferit
 • Şener Şen - Badi Ekrem
 • Feridun Şavlı - Domdom Ali
 • Akil Öztuna - Akil Lütfü
 • Cem Gürdap - Tulum Hayri
 • Adile Naşit - Hafize Ana
 • Ertuğrul Bilda - Külyutmaz Necmi
 • Ahmet Arıman - Hayta İsmail
 • Sıtkı Akçatepe - Paşa Nuri
 • Ergün Sözer - Boncuk

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filminin oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler var; Hayri Karabey - Rıza Hoca, Cengiz Nezir - Bozum Cahit, Talat Dumanlı - Sıtkı Hoca, Bülent İğdiroğlu - Kalem Şakir, Tevfik İnce – Hoca, Dilaver Gür - Okul Müdürü Muharrem Gür. Ercan Gezmiş - Postal Rıza, Gazanfer Şener – Kikirik, Hakkı Karadayı - Veysel Efendi, Tayfun Akalın – Öğrenci, Ergin Orbey - Müfettiş Hüseyin Şevki Topuz, Teoman Ayık – Öğrenci, Orhan Aydınbaş - Milli Eğitim Bakanı, Zülfikar Öner – Öğrenci, Ekrem Dümer – Bürokrat, Tuncay Akça – Bacaksız ve Leman Akçatepe - Ferit'in Annesi.

Şabaniye filmi nerede çekildi çiftlik nerede oyuncuları isimleri Şabaniye filmi kaç yılında çekildi? Şabaniye filmi nerede çekildi çiftlik nerede oyuncuları isimleri Şabaniye filmi kaç yılında çekildi?