Televizyon ekranlarında her yayınlandığında ilgiyle izlenmeye ve her seferinde izleyenleri kahkahaya boğmaya devam eden Hababam Sınıfı Uyanıyor filminin çekim ve yayın detayları merak ediliyor. Hababam Sınıfı Uyanıyor filmi nerede çekildi, Hababam Sınıfı Uyanıyor filmi hangi okulda çekildi, Hababam Sınıfı Uyanıyor filmi ne zaman çekildi, Hababam Sınıfı Uyanıyor filmi kaç yılında çekildi, Hababam Sınıfı Uyanıyor filmi oyuncu kadrosu karakterleri kim? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Rıfat Ilgaz’ın hikayesinden Sadık Şendil’in uyarladığı ve senaryosunu Umur Bugay’ın yazdığı Hababam Sınıfı filminin yapımcı ve yönetmeni Ertem Eğilmez oldu.

Müzikleri Melih Kibar tarafından hazırlanan ve Arzu Film tarafından çekilen Hababam Sınıfı Uyanıyor filminde Kemal Sunal, Şener Şen, Adile Naşit, Münir Özkul ve Halit Akçatepe gibi usta isimler rol aldı. Süresi 78 dakika olan, sınıfa yeni katılan Ahmet adındaki çocukla uğraşan Hababam Sınıfı’nın maceralarının ekrana yansıdığı film, izleyenleri ekran başına kilitlemeye devam ediyor. Hababam Sınıfı Uyanıyor filminin çekildiği okul nerede, çekim yeri, hangi okulda çekildi, nerede çekilmiştir, ne zaman çekildi, oyuncu kadrosu karakterleri kim sorularının yanıtları ve filme dair detaylar haberimizde slotbar yer alıyor.

Şabanoğlu Şaban filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları kimler Selma Nigar kim? Şabanoğlu Şaban filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları kimler Selma Nigar kim?

Hababam Sınıfı Uyanıyor filmi ne zaman kaç yılında çekildi?

Hababam Sınıfı Uyanıyor filmi 1976 yılında çekildi. Filmin devam filmi olarak Hababam Sınıfı Tatilde filmi çekilmiştir. Serinin bir önceki filmi ise Hababam Sınıfı Sınıfta kaldı filmidir. Kel Mahmut’tan İnek Şaban’a, Hafize Ana’dan Güdük Necmi’ye ve Badi Ekrem’e eğlenceli bir kadroya sahip olan film izleyenleri güldürmeye devam ediyor.

Hababam Sınıfı Uyanıyor filmi nerede çekildi?

Yayınlandığı tüm zamanlarda büyük ilgi gören Hababam Sınıfı Uyanıyor filmi İstanbul’un Üsküdar ilçesinde çekildi. Filmin çekildiği yer, Üsküdar Validebağ Korusu'nda bulunan Adile Sultan Kasrı'dır. Filmde Özel Çamlıca Lisesi olarak görülen yer, Adile Sultan Kasrı'dır.

Hababam Sınıfı Uyanıyor filmi hangi okulda çekildi?

Hababam Sınıfı Uyanıyor filmi Özel Çamlıca Lisesi okulunda çekildi. Filmin bazı sahneleri, Acıbadem'de bulunan Çamlıca Kız Lisesi'nde çekilmiştir. Ancak çekimlerin büyük bölümü Adile Sultan Kasrı'nda slotbar giriş ve çevresinde yapılmıştır.

Şark Bülbülü filmi İstanbul’un neresinde çekilmiştir nerede ne zaman kaç yılında çekildi? Şark Bülbülü filmi İstanbul’un neresinde çekilmiştir nerede ne zaman kaç yılında çekildi?

Hababam Sınıfı Uyanıyor oyuncuları isimleri

 • Kemal Sunal - İnek Şaban
 • Münir Özkul - Kel Mahmut
 • Halit Akçatepe - Güdük Necmi
 • Şener Şen - Badi Ekrem
 • Adile Naşit - Hafize Ana
 • Ahmet Sezerel - Ahmet Sezer
 • Şevket Altuğ - Kimya hocası Şevket
 • Ali Çamlıca - Edebiyat hocası Zühtü
 • Muharrem Gürses - Müdür
 • Hakkı Karadayı - Veysel Efendi
 • Cem Gürdap - Tulum Hayri
 • Feridun Şavlı - Domdom Ali

Orta Direk Şaban filmi nerede çekildi kaç yılında ne zaman çekildi oyuncuları kim hangi kanalda oynuyor? Orta Direk Şaban filmi nerede çekildi kaç yılında ne zaman çekildi oyuncuları kim hangi kanalda oynuyor?